Bitpanda Token BEST Özel Satışta €10 Milyon Topladı ve Şimdi Halka Arz Başladı

11:05
10 Temmuz 2019
Okuma Süresi: 3 Dakika
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Viyana merkezli fintech firması Bitpanda 9 Temmuz’da, kendi ekosisteminin token’ının halka satışını başlattı. BEST (Bitpanda Ekosistem Token), küresel olarak büyüyen yatırım platformu Bitpanda’nın kendi token’ı olarak karşımıza çıkıyor. BEST’in şirketin büyümesinde hayati bir rol oynaması ve müşteri sadakatini daha da arttırması bekleniyor. Bunun yanında BEST, 1 milyon Bitpanda kullanıcısına çok çeşitli avantajlar sunacak.

BEST Satışı ve Avantajları

  • BEST (Bitpanda Ecosystem Token) IEO halka açık satışı, 9 Temmuz 13:00’da (CET) başladı ve 6 Ağustos 13:00’da (CET) sona erecek.
  • Toplamda 1 milyar olan BEST’in 500 milyonu satışa çıkarılacak.
  • İlk hafta 1 BEST 0.09 Euro’dan satışa sunulacak.
  • BEST ile yapılan ödemelerde %25 işlem ücreti indirimi uygulanacak.
  • BEST sahiplerine, yaklaşan Bitpanda Launchpad’e öncelikli erişim hakkı tanınacak.
  • Platformda desteklenen her varlık için basit yatırım süreçleri olacak.
  • BEST işlemleri 7 Ağustos 2019’da Bitpanda Global Exchange’in başlatılmasının bir parçası olarak başlıyor.

Bunlarla beraber halka açık satış başlamadan önce gerçekleşen ve toplam satış miktarının %20’sinin oluşturan özel satışta şirket 10 milyon Euro’dan fazla artış elde etti. Bu da BEST’in şimdiden Avrupa’nın en başarılı IEO’suna sahip olduğunu gösteriyor.

Bitpanda CEO’su Eric Demuth yaptığı açıklamalarda;

“BEST, Bitpanda ekosisteminin yakıtıdır. Bu, Bitpanda platformunun, Bitpanda Global Exchange’in ve Bitpanda Launchpad gibi gelecekteki ürünlerin BEST’i ağırlıklı olarak kullanacağı anlamına gelir. BEST, Bitpanda’nın küresel büyümesinde ve kişisel finansmanı demokratikleştirme vizyonunu gerçeğe dönüştürmede hayati bir rol oynayacak.” ifadelerine yer veriyor.

Bunların yanında 7 Ağustos 2019’da Bitpanda, deneyimli yatırımcılar, profesyoneller ve kurumlar için dijital varlık borsası olan Bitpanda Global Exchange’i de piyasaya sürecek. Bitpanda’nın ilk global ürünü olan borsa, geleneksel para-kripto para ve kripto para-kripto para alım satım işlemlerine izin verecek.

Bitpanda Hakkında

Bitpanda, Viyana, Avusturya merkezli olarak ve 2014 yılında Eric Demuth, Paul Klanschek ve Christian Trummer tarafından kurulan bir fintech firması. Şirket, kripto para birimleri, dijital  varlıklar ve Blockchain teknolojisinin yenilikçi gücüne inanan bir firma olarak karşımıza çıkıyor. Bugün, Bitpanda’nın yaklaşık 1 milyon kullanıcısı ve 120’den fazla ekip üyesi bulunuyor. Kullanıcılar şu anda Bitcoin, Ethereum, altın ve 20’den fazla dijital varlık ile işlem yapabiliyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI