reklamı kapat

BitMinutes Ön Satışı Tüm Hızıyla Sürüyor

29 Mart 2018
 • Coin TürkCoin Türk

BitMinutes ön ödemeli kontör gibi muhtelif varlıklara yönelik geliştirilmiş bir kripto para projesi. BitMinutes’in şu an devam eden ön satışında erken yatırımcılar bonuslarla ödüllendiriliyor.

Roswell, Ga. merkezli finansal teknoloji startup’ı BitMinutes LLC tarafından geliştirilen kripto para projesinde güvence altına alınmış lending hizmeti, para transferleri ve ön ödemeli kontörler (dakikalar) kombin ediliyor. Halihazırda ön ödemeli kontörlerin tüm dünyada gayri resmi varlık statüsünde olduğu biliniyor. Öte yandan “Milyarlar İçin, Bitcoin’den Daha İyi” sloganını şiar edinen BitMinutes’te 70 ülkede 2 milyarın üzerinde banka hesabına P2P nakit transferi ve 200’ün üzerinde ülkede 4 milyar mobil tarifeye kontör yüklemesi yapmak mümkün.

Bunlara ek olarak BitMinutes lending’in (borç verme) yaygın olmadığı veya bireysel borç alıcıları için çok pahalı olduğu ülke vatandaşlarının işini kolaylaştıracak bir lending hizmeti sunuyor. BitMinutes’in mülkiyet ve işlem kayıtları, yeterli miktarda paraya ve geleneksel bankacılık hizmetlerine erişime kısıtlı yükselen piyasa müşterileri için yeni nesil bir tüketici kredisi skoru teşkil ediyor.

BitMinutes 6 özelliğiyle ön plana çıkıyor: Amerika Birleşik Devletleri lisansı, uluslararası ISO banka standartlarıyla tam uyumluluk, tecrübeli yönetim ekibi, garanti altına alınmış düşük masraflı krediler, halihazırda faaliyet gösteren platform ve ücretsiz para transferi.

BitMinutes ekibi

BitMinutes ekibi alanında uzman ve piyasa tecrübesi bulunan isimlerden oluşuyor.

 • Tom Meredith: CEO, Stanford mezunu bir mühendis, Harvard MBA
 • Morris Mwanga: CTO, Kenya Moi ve Kennesaw Üniversitesi, Bilgisayar Bilimi master’ı
 • Paddy Atmuri: CFO
 • Peter Carruthers: Bankacılık, Uyumluluk ve Yabancı Paralar müdürü, Fordham MBA, NFA lisansı
 • Kern Lewis: Marketing müdürü
 • Donald Chapman: İş geliştirme müdürü
 • Amadeo Radillo: Latin Amerika operasyonları müdürü
 • Peter Krause: Mühendislik departmanı müdürü
 • Juan Soto: Satıcı/mağaza ilişkileri müdürü
 • George Iacovacci: Sosyal medya müdürü
 • Maxine Alagar: Operasyon müdürü

Öte yandan Bitminutes’in danışmanlar ve kurumsal yatırımcılar kadrosunda sürpriz bir isim yer alıyor. Bu kişi deneyimli yatırımcı Tim Draper. Draper Associates, DFJ ve Draper University’nin kurucusu Tim Draper BitMinutes’in gücüne güç katıyor.

BitMinutes’in misyonu

CEO Tom Meredith şirketin Atlanta’daki ofisinde düzenlenen toplantıda ön satış dönemine dair şöyle konuştu:

“Farklı sınıflardan birçok yatırımcı ön satış kampanyamıza inanılmaz bir ilgi gösterdi. Yatırımcıların bir kısmının minimum 100 dolar ödeyerek BMT token’leri aldığını tespit ettik. Bir başka yatırımcı grubu ise çok daha büyük alımlar gerçekleştirdi. Herkes istediği miktarda ödeme yaparak BitMinutes’in bir parçası olabilir.”

Yeni nesil bir finansal ekosistem yaratmak isteyen BitMinutes’in “Milyarlar İçin, Bitcoin’den İyi” mottosundaki milyarlar kelimesi ile BitMinutes ekibinin “yetersiz ekonomik hizmet alan kitleler” olarak tanımladığı insanlar kastediliyor. Bu kitleler genellikle nakit paranın hala daha birincil varlık değişim aracı olduğu, ekonomisi gelişmemiş ülkelerde yaşıyor. Söz tekrar Meredith’te:

“BitMinutes yolsuzluk, aşırı bürokrasi ve yetersiz varlık likiditesi gibi sorunlarla boğuşan insanlara blockchain ve kripto para inovasyonlarıyla güvenilir finansal hizmetler sunacak.”

Ön satış ve ICO

Büyük rağbet gören BitMinutes ön satışında yatırımcıları avantajlı fiyatlar bekliyor. Ön satış kampanyasında token fiyatında  her hafta artış yaşanıyor. Bu durumda elini çabuk tutan yatırımcılar en avantajlı fiyatlardan token sahibi oluyor. An itibariyle bir BTM token’inin fiyatı 0.012 dolar. 30 Nisan’da başlayacak ICO’ya kadar token fiyatı her hafta kademe kademe artacak. ICO başlangıcında token fiyatı 0.0020 dolara sabitlenecek.

BitMinutes’e, ön satış kampanyasına ve fiyatlandırma politikasına dair daha fazla bilgi almak için platformun web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.