Bithack İstanbul Başladı

13:28
5 Nisan 2014
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin ve Kripto para meraklılarının uzun zamandır merakla beklediği Bithack İstanbul bugün başladı. Bir çok projenin yarışacağı etkinlik kapsamında kripto paranın geleceği ve Türkiye’deki algısı ile ilgili mini bir panel düzenlendi.   Panelin ardından, 60 saniyelik proje tanıtımları yapıldı. Anlatımlar sonucu sunulan 5 proje oylandı ve ilk üç projenin seçimi tamamlandı. Seçilen projelerin hayata geçirilmesi için ekiplerin çalışmaları 2 gün boyunca devam edecek.

Türkiye’de ilk defa düzenlenen ve ilerleyen zamanlarda da tekrarlanacağına kesin gözüyle bakılan organizasyon sayesinde, kripto para meraklıları internet dünyasında yakından takip ettiği kişilerle yüz yüze tanışma ve fikir alış verişinde bulunma imkanı buluyor.

Seçilen üç proje kısaca şöyle;

  1. BitAlert: Borsalarda yaşanan hızlı düşüş ve yükselişlerde,hedef noktası önceden belirlenen sınırlar dahilinde kurulacak alarm, kullanıcının çeşitli şekillerde haberdar edilmesini sağlayacak.
  2. Bitcoin’le Çalışan Fal Makinesi: Mucit.com tarafından yapılan ve Türkiye’de teknik anlamda bitcoin kabul eden ilk elektronik cihaz olma özelliğini de taşıyan fal makinesi yeni gelişmelerin entgrasyonu için Bithack İstanbul’da yerini aldı.
  3. Wake Up Shibe!: Belki de organizasyonun en ilginç ve eğlenceli projesi olan Çalar Saat uygulamasıyla, sabah uyanmak için kurduğunuz alarm, çalmaya başladıktan sonra onu susturmadığınız her saniye Dogecoinlerinizi kaybetmenize yol açıyor. Böylece uyanmanız için bir motivasyon yaratıyor.  Kaybedilen bu dogecoinler bağış sistemi ile kripto paraların gelişmesi için kullanılacak.

fotoğraf 3

fotoğraf 2

 

fotoğraf

 

222

 

photo4-1024x768

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar