Reklam

Bitcoin’lerinizi Neden Karıştırmalısınız?

12:15
6 Eylül 2019
Okuma Süresi: 3 Dakika
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Kripto para hacklenmleri 2019 yılında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ki bu Bitcoin’lerinizi (BTC) güvenli bir şekilde depolamanın şu an en büyük öneme sahip olduğu anlamına geliyor. Yeni güvenlik önlemlerinin ortaya çıkması ile Bitcoin hırsızları da kendilerini geliştirdi ve şu an size ait olan hesapların tespit edilmesi için oldukça ileri yöntemler kullanıyorlar. Blockchain ağı üzerindeki bütün işlemler kalıcı ve şeffaf olduğundan, hırsızların size ait olan bir işlemden asıl cüzdanınıza olan yolu keşfetmeleri oldukça kolay olacaktır. Hırsızlar ana cüzdanınızı inceleyerek sizin nasıl bir kullanıcı olduğunuzu, harcama alışkanlıklarınızı da tespit edebilir. İşte tam olarak bu sebepten SmartMixer gibi Bitcoin karıştırma hizmetlerini kullanmanız hayati önem taşımakta.

Bitcoin Karıştırıcısı Nedir?

SmartMixer gibi bir Bitcoin karıştırıcısı veya Bitcoin karıştırma, herhangi bir kişinin BTC’lerini diğer BTC’ler ile karıştırarak bunları yeni ve alakasız bir adrese göndermeyi sağlayan bir hizmet olarak biliniyor. Kullanıcının BTC’leri ilk olarak karıştırıcı hizmetini veren kişinin adresine gönderiliyor ve burada başka kaynaklardan da gelen diğer fonlarla birleştirilen kripto para iyice karıştırılıp kullanıcı ile hiçbir bağı olmayan başka ve farklı adreslere farklı miktarlarda gönderiliyor. Bu da Bitcoin’in kaynağının kamufle olmasını sağlayıp hackerların işini oldukça zor bir hale sokuyor.

SmartMixer Nasıl Çalışıyor?

SmartMixer karıştırma konusunda kullanıcının ne tip bir güvenlik istemesine bağlı olarak birkaç farklı seçenek sunuyor. Bunlardan ilki ve en temel olanı ”Standart Havuz” seçeneği olarak gözükmekte. Kullanıcının kripto paraları bu seçenekte başka birkaç kullanıcıdan gelen kripto paralarla karıştırılmakta. İkinci seçenek olan ”Akıllı Havuz” ise farklı Akıllı Havuz’larda bulunan kullanıcı fonlarını SmartMixer’in kendi rezervlerinde olan özel kripto paralarla karıştırıyor. Üçüncü ve en güvenli yöntem olarak öne çıkan ”Gizlilik Havuzu” ise kullanıcıların kripto paralarını sadece SmartMixer’in rezervlerindeki kripto paralar ve yatırımcıların kripto paraları ile karıştırıp, hizmeti kullanan diğer kullanıcıların kripto paralarını buraya hiç katmıyor.

Hizmeti Nasıl Kullanabilirim?

İlk olarak SmartMixer’i kullanmak için hiçbir hesap açımına ihtiyaç olmadığı bilinmeli. Kullanıcıların atması gereken ilk adım internet sitesini ziyaret edip karıştırmak istediğiniz kripto para türünü seçmek. SmartMixer şu an için sadece Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve BitcoinCash‘i (BCH) destekliyor. Eğer birden fazla para yatırma adresi kullanılacaksa seçim yapılacak birkaç adet opsiyon bulunuyor ve bu seçenekler arasında her para yatırma işleminin arasındaki zaman dilimi ve her adrese gönderilmek istenen kripto para yüzdesi veya miktarı yer alıyor. Bunların yanı sıra kullanıcı ödemek istediği işlem ücreti yüzdesini de seçiyor ve işlem ücreti yüzdesi de karıştırma işleminin gücünü belirliyor. Karıştırma işlemi için kişisel tercihler seçildikten sonra ”Continue” tuşuna basıp çıkan adrese karıştırılması istenen kripto paralar yatırılıyor. Kripto paralar hesaba yattıktan sonra da karıştırma işlemi başlıyor.

Daha fazla güvenlik isteyen kullanıcılar SmartMixer’in internet sitesine Tor tarayıcısı ile giriş yapıp hiçbir IP adresi veya konum bilgisi de vermekten kaçınabilirler. İsteyenler SmartMixer’in referans programını kullanarak diğerlerini siteye getirmeleri karşılığında ek komisyonlar da kazanabilmekte.

Özetlemek gerekirse bir Bitcoin karıştırıcı hizmeti kullanmak, özellikle büyük ölçekli yatırımlarda, kendi kripto paralarını ve fonlarını güvenle depolamak isteyen herkesin yapması gereken temel bir eylem olarak öne çıkıyor. SmartMixer kripto para depolama sürecini çok daha güvenli basit yapmakla kalmıyor, buna ek olarak kullanıcıların kafalarındaki endişeleri de siliyor.

Daha fazla bilgi ve elinizdeki kripto paraları şimdi karıştırmak için SmartMixer’in internet sitesi https://www.smartmixer.io.’yu şimdi ziyaret edebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.