reklamı kapat

Bitcoin’in Fiyatını Aya Çıkaracak CyberTrust İle Tanışın

00:23
2 Aralık 2017

2017’nin başında tüm kripto varlıkların piyasa değeri 18 milyar doların altındaydı. O zamandan beri yatırımcılar kripto piyasasına 200 milyar doların üzerinde yatırım yaptı ve bitcoin fiyatı 1000 dolardan 10 bin dolara yükseldi.

Harvard akademisyeni ve bitcoin yatırımcısı Dennis Porto, Moore Yasasına göre ve spekülasyonların etkisiyle 2021 yılından önce fiyatın 100 bin doların üzerine çıkacağını düşünüyor. Ancak bunun önünde tek bir engel bulunuyor.

Dünyadaki paranın çok küçük bir kısmı gerçek para desteklidir, çünkü paranın çoğu dijital temellidir. Geleneksel finansal sisteme güven kalmadığı için insanlar parayı elinde tutmadan saklamanın yollarını arıyor. Altının yapısal sorunları sebebiyle bu noktada karşımıza Bitcoin çıkıyor, bir diğer ifadeyle Dijital Altın.

Ancak bitcoin’in düzenlenememesi, onu dolandırıcılık, hırsızlık ve hacker saldırısına karşı kırılgan bir hale getiriyor. En güvenli borsalarda bile zaman zaman müşterilerin fonları çalınıyor.

Winklevoss kardeşlerin ETF başvurusu kabul edilseydi bitcoin pazarına trilyonlar girecekti. CyberTrust şirketi ise bitcoin’i teminat altına alacak bambaşka bir formül geliştirdi. Şirket, uluslararası arenada geçerli bitcoin mülkiyet kontratları oluşturdu. Kontratlar  Lüksemburg merkezli bir şirketin fiziksel kripto anahtarlarına bağlı olarak değer kazanıyor.

Bitcoin Global Crypto Notes (BTC GCNs) olarak isimlendirilen bu kontratlar hisse senedinin sahip olduğu tüm özellikleri bünyesinde taşıyor: Mülkiyet hakkı, risksiz kliring, vergi netliği ve % 100 yasal uyumluluk. Yani GCN’ler, hot wallet veya USB bellekte BTC tutmadan BTC yatırımı ve işlemi yapmanın ilk ve tek yolu olarak karşımıza çıkıyor. CyberTrust bitcoin hacmini anında trilyon dolarlara çıkaramayabilir. Ama kesinlikle bu yönde atılmış bir adımdır.

Güvenlik endişesi duymadan birine kripto para hediyesi mi göndermek istiyorsunuz? Kriptolarınızı hack sonucu kaybetmekten mi korkuyorsunuz? Veya yalnızca değerini fiziksel olarak güvenli BTC’den alan bitcoin türevi bir hisse senedi mi arıyorsunuz? O halde CyberTrust’a ve Bitcoin Global Crypto Notes’a dair daha fazla bilginin bulunduğu resmi siteyi ziyaret edin:

CyberTrustTelegram

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER