X


Bitcoin’in (BTC) Sonraki Seviyesi Neresi Olacak? Altcoin Sezonu Ne Zaman Başlayacak?

Bitcoin’de bir sonraki seviye ve altcoin sezonu ile ilgili önemli tahminler.
19:40
19 Aralık 2020

Bitcoin (BTC) fiyatı, önceki aylarda gördüğü 10.000 dolardan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 23.700 dolara kadar büyük bir yükseliş yaşadı. Bu da sadece birkaç ay içinde %135’lik bir ralli yaşandığını gösteriyor.

Bitcoin fiyatının bugün geldiği noktadan hangi seviyeye gideceğini tartışmak spekülatif olabilir. Ancak bu rallinin devam edebilmesi için belirli seviyelerin tutulması gerekiyor. Ek olarak, çizelgeleri analiz etmek ve fiyat keşfinde potansiyel ilgi alanlarını tahmin etmek için çeşitli göstergeler yararlı olabilir.

Muhtemel Bir Sonraki Seviye: 25.800 Dolar

Bitcoin için günlük grafik, 19.500 doların üzerinde büyük bir kırılma gösteriyor. Bu ralli geçici olarak 23.500 dolara kadar ciddi bir yükselişe sebep oldu. Ancak grafiklere göre daha yüksek seviyelerin görülebilmesi için 19.500 dolarlık seviyenin üzerinde kalması gerekiyor. Şu anki grafiklere bakılırsa BTC bunu başarıyor gibi görünüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Grafikler ayrıca 16.000 dolar seviyesinde net bir destek/direnç dönüşü gösteriyor ve bu da kırılmaya yol açan yukarı doğru baskıyı daha da tetikliyor. Günlük zaman dilimine göre, yakın zamandaki en düşük seviye 17.500 dolar civarında görüldü. Bitcoin bu seviyenin üzerinde kaldığı sürece, yükselme eğiliminin sağlam olduğu ve devam etmesinin muhtemel olduğu düşünülüyor.

Ancak analistlerin görüşlerine göre böyle dikey yükselişler mutlaka derin bir düzeltme ile sonuçlanıyor ve bu noktada Bitcoin‘in 30.000 dolara kadar çıktıktan sonra yüzde 30’luk bir düzeltme yapma ihtimali olduğu düşünülüyor.

Toplam Piyasa Değeri Yükseliyor

Kripto para biriminin toplam piyasa değeri, önceki aylarda büyük ölçüde Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasıyla desteklenen büyük bir yükseliş gösteriyor. Yapılan açıklamalara göre BTC’nin ayak izlerini takiben, toplam piyasa değeri şimdi fiyat keşfine girmeden önce son engele yaklaşıyor.

Analistlerin açıklamalarına göre tıpkı Bitcoin’de olduğu gibi toplam piyasa değerinde de önemli destek seviyeleri bulunuyor. İlk önemli destek seviyesi 550 milyar dolar ve sonrasında 445 ve 380 milyar dolar seviyesinde destekler olduğu ifade ediliyor.

Altcoin Sezonu Ne Zaman Başlayacak?

Tarihsel olarak, Bitcoin hakimiyeti Aralık ayında zirveye çıkıyor ve ardından altcoin‘ler için güçlü bir çeyrek başlıyor. Altcoin’lerin böylesine güçlü bir çeyreğe sahip olmak için, Bitcoin‘in düzeltmesi ve dengelenmesi gerekiyor. Bu nedenle eğer Bitcoin önümüzdeki günlerde bir düzeltme ve dengeleme yaşarsa önümüzdeki çeyrek altcoin’ler için çok iyi geçebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar