X


Bitcoin’in (BTC) Güçlü Performansı Altcoin’leri de Etkisi Altına Aldı!

Bitcoin’in hafta sonuna güçlü bir başlangıç yapması, altcoin’lerin de lider kripto para birimini takip etmesini ve yükselmesini sağladı. 
10:15
10 Nisan 2021

Bitcoin ve altcoin’ler hafta sonuna oldukça iyi bir başlangıç yaptılar. Bitcoin (BTC) fiyatını güçlü bir şekilde 60.000 doların üzerinde tutarken altcoin’lerde de gözle görülür artışlar kaydediliyor.

En İyi Performans: Binance Coin (BNB)

Piyasa hacmi bakımından en büyük on kripto para birimi arasında üçüncü sırada yer alan Binance Coin’in (BNB) son 24 saat içinde en iyi performansı sergilediği görülüyor. Bu sabah erken saatlerde 485 dolara kadar yükselerek yeni bir rekora imza atan BNB, son 24 saat içinde yüzde 15’in üzerinde yükseliş kaydetmiş oldu.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Binance kripto para borsasının yerel coin’i olan Binance Coin, 25 Mart’ta 225 dolar ile dip seviyeyi gördükten sonra yükseliş grafiği çizmeye başladı. Bu yükseliş eğilimi ise son günlerde BNB’nin ark arkaya yeni rekorlar kırmasını sağlıyor.

Binance CEO’su Changpeng Zhao ise BNB fiyatının hala dip seviyelerde olduğunu ve çok daha yüksek seviyelerin görüleceğini dile getiriyor.

Altcoin’lerde Son Durum

Binance Coin’in yanı sıra Ethereum’da ilk on kripto para birimi içinde yeni bir rekora imza atanlardan biri oldu. Ethereum (ETH), sabah erken saatlerde 2.200 dolar ile kendi rekorunu kırdı. Bitcoin’deki artışın devam etmesi halinde ETH’un hafta sonu yeni rekor seviyeler belirleyebileceği düşünülüyor.

Piyasa hacmi bakımından en büyük 4. kripto para konumunda bulunan Ripple (XRP) ise 1 doların üzerinde kalmaya devam ediyor. 6 Nisan’da sergilediği fiyat hareketi ile 2018 yılından sonra ilk defa 1 doların üzerine yükselmeyi başaran XRP’nin hala 1 dolar üzerinde olması analistlerce olumlu yorumlar yapılmasını sağlıyor.

Bunlara ek olarak hemen hemen tüm kripto para birimlerinin yükseliş eğilimi sergilediği piyasada Filecoin (FIL) %13, VeChain (VET) %15, PancakeSwap (CAKE) %15 ve Basic Attention Token (BAT) %18’lik artışı ile dikkat çekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar