reklamı kapat

Bitcoin’in Bir Sonraki Hedefi Ne?

Kripto para piyasasının önemli isimlerinden Brian Kelly, yükselen fiyattan sonra beklediği hedefi açıkladı.
11:00
3 Nisan 2019

CNBC’nin dün paylaştığı bir habere göre, kripto para yatırım şirketi BKCM LLC’nin kurucusu ve CEO’su Brian Kelly, Bitcoin’in bir sonraki hedefinin 6.000 dolar olduğunu dile getirdi.

Sonraki Hedef: 6.000 $

CNBC’nin “Futures Now” adlı programına katılan Kelly, “Bitcoin için şu anki hamlesine en uygun hedef 6.000 Amerikan doları” ifadelerini kullandı. CEO bu açıklamasını lider kripto para biriminin dün sabah saatlerinde gösterdiği yaklaşık yüzde 15’lik artışın ardından yaptı. Bitcoin kasım ayından beri fiyatını 5.000 doların üzerinde çıkaramamıştı…

Bunun yanında Kelly kripto para piyasasının dibi gördüğünü şu sözlerle ifade etti:

Sahip olduğumuz tüm göstergeler; temel, teknik ya da sayısal fark etmez, en dip noktayı gördüğümüzü işaret ediyor. Bu hamleyle ilgili en dikkat çekici olan şeyse, temeller ve kurumsal duyarlılık gelişiyor.

Öte yandan Brian Kelly, Bitcoin fiyat artışının ardındaki en büyük itici gücün kurumsal yatırımcılar olduğunu dile getirdi ve şunları ekledi:

Artık aile şirketleri bile bu alana ilgi gösteriyor. Denetim çözümleri sunan birkaç büyük aracı firma bile var. Bu yüzden çizginin üstünde teklifler var.

Bunun yanında CNBC’ye göre, fiyat artışı birden fazla borsada 20.000 BTC alımı yapılmasının ardından yaşandı.

Brian Kelly’nin Görüşleri

CEO, şubat ayında Cointelegraph’a verdiği bir röportajda, Bitcoin’in o zamanki değerinin yüzde 50 düşük olduğunu ifade etmişti. Ancak Kelly, Bitcoin 1.5000 doların altını görürse şaşırmayacağını da eklemişti. Ayrıca Kelly ocak ayında katıldığı bir konferansta 2019 yılının kripto paralar için 2018 yılından daha güzel geçeceğini dile getirmişti.

Öte yandan kripto para borsası BitMEX’in CEO’su Arthur Hayes, Bitcoin’in bu yıl 10.000 doları göreceğini ve piyasa toparlanmasının 2019’un son çeyreğinde başlayacağını ifade etmişti. Hayes’in piyasa ile ilgili tahminlerini ve görüşlerini bu yazımızda siz CoinTürk okurlarıyla paylaşmıştık.

Dün sabah yaşanan ve hem yatırımcıların hem de kripto paralara ilgi duyanların yüzünü güldüren yukarı yönlü hareket ünlü isimleri de harekete geçirdi. Bitcoin bu hamlesiyle yeniden adını manşetlere yazdırmayı başardı…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun