Bitcoin’i Unutun Bu Altcoin Kırılıma Hazırlanıyor! Yüzde 124!

Bitcoin düşük volatilite ile işlem görmeye devam ediyor. Ancak bu altcoin önemli bir kırılmanın eşiğinde bulunuyor.
17:22
14 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bir süredir düşük volatilite ile işlem gören Bitcoin bugün yeniden 25.000 doları aştı. Ancak altcoinler etkileyici kazançlar vaat ediyor. Birçok kripto para son 2 aylık süreçte dip fiyatlarından %100’ün üzerinde toparlanma yaşadı. Hatta CEL gibi iflas etmesine rağmen %26000’lik bir ralli yapanlar da var. Peki hangi altcoin Bitcoin’den daha iyi performans gösterebilir?

Avalanche (AVAX)

Haziran ayının ortasında 10 ayın en dip noktasına ulaşan AVAX, yeniden toparlanıyor. AVAX fiyatı 20/50/200 EMA’nın üzerindeki yerini sabitlerken, kısa vadeli görünüm boğaların lehindeydi. Boğalar, Kontrol Noktasının (POC, kırmızı) ötesinde yüksek volatiliteye girmek için henüz yeterli itiş gücü oluşturmamış olsa da AVAX 29 dolardan alıcı buluyor. Geçmiş yazılarda 22,25 ve 28 dolar seviyelerin öneminden bahsederek 30 dolara hızlı bir ralli başlayabileceğinden bahsetmiştik. Nitekim AVAX fiyatı 22 dolardan 30 dolara kadar toparladı ve piyasadaki genel iyimserlik sebebiyle bu bölgede güçlü kalmaya devam ediyor.

24 saatlik işlem hacmi %22 oranında artarken fiyat günlükte %1,6 kayıp yaşadı. En büyük 13’üncü kripto para olan AVAX, 30 günlük periyotta 18,77 dolar ile 30,5 dolar arasında alıcı buluyor. Yaklaşan Merge sebebiyle Ethereum (ETH) %20,6 piyasa hakimiyetine ulaştı.

Avalanche (AVAX) Yorum

Altcoin, 14 dolarlık desteğinden yeniden canlandıktan ve 8 Ağustos’ta iki ayın en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra %124’ün üzerinde bir yatırım getirisine ulaştı. Bu satın alma baskısı, dirençten desteğe geçmek için 27 dolar seviyesini korudu. Bu arada, 20 EMA (kırmızı) ve 50 EMA (camgöbeği), özellikle yükseliş bayrağı kurulumu nedeniyle uzun bir büyümeden sonra hala kuzeye bakıyordu. Alıcılar kısa vadeli trendi yönlendirirken, bir haftalık trend çizgisi desteğini (beyaz, kesikli) korumayı hedefleyecekler.

Geçtiğimiz hafta boyunca 30 doları aşmak için mücadele eden AVAX, 20 EMA ve haftalık trend çizgisi desteği, daha yüksek dip çizgilerini sürdürdü. Alıcıların iştahı 30 dolar üzerinde artabilir ve bu kırılma fiyat için daha hızlı bir büyümeyi tetikleyebilir. Eğer 30 dolar seviyesi kısa vadede aşılmazsa 28-27 dolar aralığında yeni bir dip oluşacaktır.

Göreceli Güç Endeksi (RSI), boğa gücü ile rezonansa girdi, ancak 59-61 aralığının üzerine çıkmak için mücadele etti. 59-61 aralığının altındaki bir pozisyon, satıcıların satın alma baskısını hafifletmesine yardımcı olabilir. Teknik verilerdeki zayıflı dikkat çekici, alıcıların 29-30 dolar aralığındaki bölgeyi koruyabilmek için önemli bir hacim artışına odaklandığını görebiliriz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar