X


Bitcoin’e (BTC) Olan İlgi Hala 2017 Yılındakine Yakın Değil!

Bitcoin'e yönelik bireysel ilgi hala çok düşük.
15:11
28 Aralık 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 2020 yılında inanılmaz bir yükseliş elde ederek 4.000 dolardan 28.000 dolara kadar yükseldi. Bitcoin fiyatının yaşadığı bu yükseliş kripto para sektöründe büyük bir uyanışı beraberinde getirse de sektör dışındakilerin hala istenen seviyede BTC aratmadığı ortaya çıktı.

Bitcoin Fiyatı İstenen İlgiyi Çekemiyor

Bitcoin fiyatının bu yılki yükselişi çoğunlukla kurumsal yatırımcı kaynaklı oldu ve birçok kurumsal şirket halka açık bir şekilde Bitcoin aldıklarını beyan etti. Ancak Skew tarafından yayınlanan verilere bakıldığında bireysel yatırımcının ilgisi beklenen seviyenin hala çok ama çok gerisinde. bitcoin

Skew yayınladığı grafikte Google Trends üzerinde Bitcoin’in küresel çapta aranma verilerin inceledi ve bunun 2017 yılındakine kıyasla çok geride olduğu görülebilmekte. Aslında 2017 yılında kripto para sektörünün bu kadar popüler olmasının bir sebebi de ICO patlaması olarak biliniyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

ICO’lar Önemli Bir Kaynak Oldu

ICO’lar 2017 yılında birçok yeni kripto para projesini piyasaya sürmek için kullanıldı ve önemli projelere yatırım yapanların 100 kata kadar varan kazanç elde etmesi ilgiyi ilk başta kripto para sektörüne bunun devamında ise lider kripto para birimi Bitcoin’e çekti. Bitcoin fiyatının kısa süre önce 28.000 dolara çıkmasına rağmen bireysel yatırımcı gözünde hala eski aranma seviyelerine ulaşamamasının sebebi de bu olarak görülüyor.

Ünlü kripto para analisti Josh Rager ise konu hakkında yaptığı açıklamada Bitcoin fiyatının 50.000 dolara çıkana kadar bireysel yatırımcının eski ilgi seviyesine ulaşamayacağını belirtti. Rager, bir arkadaşının kendisine fiyat 20.000 dolar olduğunda Bitcoin ile ilgili soru sorduğunu ancak hala 2017 yılındaki seviyelere ulaşılamadığını belirtti.

“Bitcoin Nasıl Alınır?” Sorularının Artması Gerekiyor

İnsanların kripto para ekosisteminde yer alan kişilere “Bitcoin nasıl alınır?” veya buna benzer sorular soramaları kesinlikle bireysel ilginin arttığını gösteriyor. Şu an kurumların alımları ile yükselişe geçen Bitcoin, bireysel yatırımcının akın etmesi ile belki de hayal bile edilemeyecek seviyelere kadar çıkabilir.

Ünlü analist Ryan Watkins ise 2021 yılında kurumsal yatırımcının Ethereum alacağını belirterek ETH fiyatı için çok yüksek seviyelerin mümkün olduğunu ifade etti. Watkins’e göre Bitcoin alan ve kripto para sektörüne ısınan kurumsal yatırımcılar, ETH ile tamamen başka bir ekosisteme dahil olacak ve ETH fiyatı bu şekilde yükselecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar