Bitcoin’den Uzak Durun! Çünkü…

22:05
17 Mart 2014
Okuma Süresi: 2 Dakika

Warren Buffett geçtiğimiz günlerde Bitcoin için zehir zemberek eleştirilerde bulundu. Böylece Buffett’ta Bitcoin’in tüm kötülüklerin anası olduğu iddiasını ortaya atan dolar milyarderleri ve ekonomistlerin arasında yerini almış oldu. Buffett, Bitcoin’in hiçbir gerçek değeri olmayan bir “serap” olduğunu belirtirken “Bitcoin’den uzuk durun” demeyi de ihmal etmedi.

ABD’li iş adamı Warren Edward Buffett, hisse senedi yatırımcısı olup babası da ünlü bir borsa simsarı idi. Berkshire Hathaway yatırım şirketinin sahibi ve Forbes Dergisi’nin “2008 Milyarderler Listesi”ne göre 62 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin insanıdır.

Warren Buffett CNBC’ye verdiği röportajda Bitcoin’in gerçek, somut bir değeri olmadığını savundu.

Warren Buffett Bitcoin’in her ne kadar gerçek bir değeri olmasa da teknolojik olarak potansiyel sahibi olduğunu belirterek dolar transfer etmenin etkin bir yolu olabileceğini söyledi.Daha önce de ekonomist Roubini, Bitcoin’in Ponzi (saadet zinciri) olduğunu, yatırım bankası Goldman Sachs analistleri de Bitcoin’in çok dalgalı olduğu için uyarlanabilirliğinin şüpheli olduğunu vurgulamıştı.

warren buffett

CoinTürk Yorum: Warren BUFFETT acaba iyi niyetli olarak mı yapıyor bu uyarısını? Biz iki olasılık atıyoruz ortaya. Ya gerçekten çok ciddi araştırmalar yaparak, bu teknik alt yapının açıklarını ve sistemsel entegrasyonunun imkansızlığına dair önemli bilgiler elde etti ve insanlığı tüm içtenliğiyle uyarıyor ya da “Bitcoin’den Uzak Durun! Çünkü, hepsini ben alacağım!” demek istiyor.. Yakın gelecekte hep birlikte izleyip öğreneceğiz..

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar