X


Bitcoin’den Sürpriz Düşüş!

Bitcoin (BTC) beklenmeyen bir düşüş trendine girdi!
21:57
18 Kasım 2019

Sektörün ilk ve hala lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçtiğimiz ay içerisinde Çin tarafından başlatılan bir FOMO ile 10.000 dolara kadar çıkmayı başarsa da, ne yazık ki burada tutunma konusunda benzer bir başarı gösteremedi ve kısa sürede 9.000 dolar bandına geriledi.

Bitcoin 8.016 Dolara Geriledi

Satış baskısının artması ve fiyatın günden güne erimesi ile beraber 8.700 dolara kadar inen BTC, geçtiğimiz iki saatlik sürede ise Bitstamp kripto para borsasının verilerine göre yüzde 4,5 düşüş sergileyerek 8.016 dolara kadar düştü. Bitcoin’in bu düşüşüne sebep olarak gösterebilecek bariz bir gelişme olmasa da, kripto para sektöründe genellikle balinalardan kaynaklı bu tip hareketlenmeler yaşanabilmekte.

Buna ek olarak BitMEX kripto para borsasında en son 2018 yılının Ekim ayında görülen bir olay, yeniden tekerrür etti ve bu da BTC’nin ilerleyen haftalarda yüzde 40 düşüş yaşayabileceği fikrinin ortaya atılmasına sebep oldu. BitMEX’in açık pozisyonlarındaki fonlama oranının sekiz gün boyunca %0,01 ile %0,03 arasında sıkışıp kalması, Rptr45 isimli kripto para analistinin geçen seneyi hatırlatmasına yol açtı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bitcoin’in ilerleyen haftalarda benzer bir durum mu yaşayacağı, yoksa beklenenin aksine ciddi bir yükseliş ile yeniden 10.000 dolara mı çıkacağı şimdiden merak konusu haline geldi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar