reklamı kapat

Bitcoin Yeniden 20.000 Dolara Ulaşabilir Mi?

Piyasa analisti Tom Lee Bitcoin (BTC) fiyatı hakkında değerlendirmelerde bulundu.
08:00
20 Mart 2019

Bitcoin (BTC) öncülüğünde seyrine devam eden kripto para piyasası son zamanlarda hareketli günler yaşıyor. Uzun bir aranın ardından fiyatını 4.000 dolar seviyesinin üzerine taşımayı başaran BTC’nin boğa piyasasına girip girmediği tartışılıyor. Konu hakkında daha önceden yayımladığımız yazıyı ziyaret ederek tartışmalardan haberdar olabilirsiniz. Küresel çapta hizmet veren finansal danışmanlık şirketi Fundstrat’in kurucusu Tom Lee de Bitcoin fiyatına yönelik yapılan tartışmalara yeni bir yön vereceğe benziyor.

Bitcoin Yükselecek Mi?

Lider kripto paranın son günlerde oluşturduğu hareketli tablo kullanıcılar arasında heyecana neden oldu. Piyasadaki uzmanlar Bitcoin’in yükselip yükselmeyeceği konusunda çeşitli fikirlere sahipken ünlü analist Tom Lee konuya farklı bir yaklaşım kazandırıyor. Kripto para kullanıcıları arasında oldukça iyi tanınan Tom Lee BTC’nin yeniden 20.000 dolara ulaşabileceğini savundu. Twitter hesabı üzerinden BTC’nin fiyatıyla ilgili küçük bir değerlendirmede bulunan Lee, yükselişte olan piyasalara dikkat çekiyor.

Yükselen Piyasalar

“MSCI Yükselen Piyasalar Endeksi” adı verilen bir göstergeyle ifade edilen “piyasalar” ile Bitcoin arasında bir ilişkinin olduğu iddia ediliyor. Tom Lee’ye göre MSCI Endeksi 2018 yılı boyunca %27 oranında değer kaybına uğradı. Bilindiği üzere BTC aynı yıl boyunca yaklaşık %70 geriledi. Bu durum ikili arasında bir tür korelasyonun olabileceğine işaret eder nitelikte.

Tom Lee yükselişte olan piyasaların son zamanlarda büyük bir ivme yakaladığını ifade ederek bu durumun Bitcoin’in fiyatına etki edebileceğini belirtiyor. Lee’ye göre önümüzdeki aylarda BTC 10.000 dolara daha sonra da 20.000 dolara ulaşabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun