X


Bitcoin Yavaş Yavaş Değer Kazanıyor

Lider kripto para Bitcoin geçtiğimiz eylül ayı boyunca kademeli bir artış kaydetti.
11:00
7 Ekim 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Kripto para piyasasının lideri Bitcoin (BTC) Eylül ayında kademeli bir değer artışı kaydetti. Geçtiğimiz ayın başlarında 6.100 dolar civarlarından işlem gören BTC şu sıralar 6.500 ile 6.600 dolar aralığında seyrediyor. Bitcoin’in 6.800 dolar seviyesini birkaç defa test ettiğini görüyoruz.

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz 30 gün boyunca tam üç defa dip seviyeyi gördü. Lider kripto paranın bu süre zarfında çizdiği fiyat grafiği detaylı bir şekilde incelendiğinde ortaya ilgi çekici veriler çıkıyor. Bitcoin fiyatı geçtiğimiz ay boyunca her dip seviyeyi gördüğünde daha yüksek bir değere yeniden yükselmiş. Bu da BTC’nin kademeli bir biçimde değer kazandığı manasına geliyor.

Bitcoin fiyatı 9 Eylül 2018 tarihinde 6.100 dolar civarına gerilemişti. Bundan yaklaşık bir hafta sonra düzeltme hareketini tamamlayan BTC yeniden gerileyerek 6.250 dolara kadar düştü. Bu değerin bir önceki dip seviyeden 150 dolar daha fazla olması analistlerin dikkatini çekti.

Bitcoin fiyatı 26 Eylül 2018 tarihinde 6.400 dolara gerileyerek üçüncü bir dip seviye kaydetti. Bu dip fiyat bir 6.250 dolarlık bir önceki dip seviyeden yine 150 dolar daha fazlaydı. Bu veriler ışığında Bitcoin’in fiyatına yönelik analizlerde bulunan uzmanlar kademeli bir artışın kaydedilmesinden bahsediyor. Bu durumda Bitcoin’in fiyatının beklenilenin aksine yavaş bir şekilde artacağı ileri sürülebilir. Bir sonraki dip seviyeyi daha yüksek bir yerde gerçekleştirmesi beklenen Bitcoin 6.800 dolarlık direnç seviyesini geride bırakabilir.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar