X


Bitcoin Popülaritesi Artıyor

Son zamanlarda yapılan bir araştırmanın sonuçları Bitcoin'in düşüş sonrasında daha popüler hale geldiğini gösteriyor.
11:00
1 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin’in popülerlik seviyesine yönelik gerçekleştirilen bir araştırma dikkat çekici gerçeklere işaret ediyor. Araştırma sonuçlarına göre son zamanlarda önemli ölçüde değer kaybına uğrayan Bitcoin artık ana akım medya unsurlarında daha çok konuşuluyor.

Clovr isimli bir Blockchain araştırma şirketi tarafından gerçekleştirilen anket lider kripto para Bitcoin’in (BTC) popülaritesini inceledi. Anket BTC fiyatındaki düşüşlerin onu ana akım medyada daha popüler bir hale getirdiğini gösteriyor. 2018 yılının başından beri devamlı olarak değer kaybeden Bitcoin birtakım gelişmelerin ardından oldukça ciddi bir boyutta düşüş kaydetmişti. BTC’nin kasım ayı boyunca yaklaşık %36 oranında gerilediği ifade ediliyor.

Her gün milyonlarca kullanıcıya ulaşan ana akım medya unsurları zaman zaman kripto paralara ilişkin içeriklere yer veriyor. Bitcoin geçtiğimiz yılın son zamanlarında birbiri ardına tüm zamanlar rekoru kırarken bu unsurlar kriptolara önemli ölçüde odaklanmıştı. Ancak piyasanın değer kaybetmesiyle bu durum da giderek değişti.

Anket sonuçları Bitcoin’in değer kaybetmesinin onu daha çok konuşulur bir hale getirdiğini gösteriyor. Bitcoin ani düşüş yaşamadan önce aylarca süren bir durağan dönem yaşamıştı. Dünyadaki bazı büyük hisse senetlerinden dahi daha istikrarlı olmaya aday olan BTC son düşüşün ardından medya unsurlarının ilgisini çekmeyi başarmışa benziyor.

CoinTürk okurlarıyla geçtiğimiz günlerde paylaştığımız habere göre Google Trends verileri de Bitcoin popülaritesinin arttığını ispat ediyor. Bilindiği üzere dev arama motoru Google üzerinde yapılan aramalarda “Bitcoin” anahtar kelimesinin kullanımı son günlerde oldukça artmış bir durumda.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar