X


Bitcoin Ödeme Platformundan 3 Yeni Stablecoin Müjdesi!

BitPay üç stablecoin'i platformuna eklediğini açıkladı.
16:00
11 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin (BTC) ödeme istemcisi olarak sektöre giriş yapan ancak daha sonra desteklediği kripto para sayısını arttıran BitPay, yeni yaptığı bir duyuru ile üç yeni stablecoin’i daha kullanıma açtığını ifade etti.

BitPay PAX, GUSD ve USDC’yi Listeledi

BitPay kullanan tüccarların erişimine açılan ve teknik olarak BitPay üzerinde listelenen üç yeni stablecoin ise Circle’ın USD Coin‘i (USDC), Gemini Dollar (GUSD) ve Paxos Standard Token (PAX) olarak açıklandı. BitPay CEO’su Stephen Pair konu hakkında yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

”İşletmeler masraflı, karmaşık sınır ötesi para transferi işlemleri olmadan da uluslararası müşterilerine fatura kesebilirler. Müşteriler artık hızlı, verimli ve volatil olmayan dolara endeksli stablecoin’leri kullanarak ödeme yapabilir ve alabilirler.”

Gemini’nin finans işlemleri müdürü Joshua Rawlins ise konu hakkında yaptığı açıklamada işletmelerin artık çok daha hızlı, ucuz ve dolandırıcılığa karşı dayanıklı ödeme yöntemlerini kullanıp, müşterilerine daha iyi hizmet sunabileceklerini ifade etti. Kripto para birimlerinin en büyük sıkıntılarından birisi olarak görülen volatilitenin stablecoin’ler sayesinde saf dışı bırakıldığını belirten Rawlins, bunun bütün sektör için olumlu bir haber olduğunu da ifade etti.

BitPay bu stablecoin’lere ek olarak Bitcoin Cash, Ethereum ödemelerini de desteklemekte. Firmanın yakında platformuna XRP entegrasyonu yapmaya hazırlandığı haberi gelse de, bu konuda henüz elle tutulur bir gelişme olmadı. BitPay aslında ETH işlemlerini desteklemeye de geçtiğimiz Eylül ayında başlamıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar