X


Bitcoin Mixer ile Hackerlara Karşı Daha Güvende Olun!

15:21
10 Ekim 2019
Okuma Süresi: 3 Dakika
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Bilindiği gibi kripto paralar ya da Bitcoin’le işlem gerçekleştirildiğinde ya da alışveriş yapıldığında sistemde şeffaflık olduğu için cüzdan adresleri üzerinden işlem takibi yapılabiliyor. Ancak işlemlerinizin takip edilmesini istemiyorsanız bunu bitcoinmix.org üzerinden Bitcoin’lerinizi karıştırılmasını sağlayarak kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Yani Bitcoin Mixer işlemlerinizin izlenemez olmasını sağlar.

Bitcoin Mixer Nedir?

Bitcoin Mixer’i yani Bitcoin karıştırıcıyı çevrimiçi satın alım işlemlerinde eğer gizliliğinizi korumak istiyorsanız oldukça etkili bir hizmet olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca gerçekleştirdiğiniz peer-to-peer işlemlerde ya da bağış işlemlerinizde de bu hizmet oldukça faydalı olabilir.

Bu hizmet sayesinde Bitcoin’leriniz karıştırılır ve size yeni Bitcoin’ler sunulur. Burada asıl önemli nokta, birileri takip işlemini ileri seviyeye taşıyabileceğinden sistemin karıştırma işlemini düzgün yaptığından emin olmaktır. En iyi karıştırıcı, gizliliğinizi en üst seviyede tutan sisteme sahip olandır. Dolayısıyla Bitcoin Mixer size tam olarak bunu vaad ediyor. Bitcoin Mixer sayesinde gelirinizi, yatırımınızı ve kişisel verilerinizin gizliliğini çok daha kolay bir şekilde koruyabilirsiniz. Ayrıca Bitcoin Mixer’in yaptığı açıklamalara göre yüksek miktarlı coin’lerinizi hacker’lar gibi saldırganlardan korumak için de karıştırıcıyı kullanmak gerekiyor.

Bitcoin Mixer Nasıl Çalışır?

Bu platformda Bitcoin karıştırma hizmeti tamamen otomatik olarak gerçekleştiriliyor. Ayrıca karıştırıcı işini bitirdiğinde tüm bilgiler ortadan kaldırılıyor.

Bunun yanında coin gizliliği sağlamak için çok uzun süren işlemler yapmanıza da gerek yok. Bitcoin Mixer’de hızlıca ve vakit kaybetmeden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Platformun yaptığı açıklamalara göre şu adımları izleyerek kolaylıkla karıştırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz:

  • Ana sayfaya para çekme adresinizi girin.
  • Sisteme, Bitcoinleri yeni adresinize ne zaman yönlendireceğini bildirmek için özelleştirilmiş zaman geciktiricisini kurun.
  • “Sıradaki” butonuna basın.
  • İkinci ekranda, orijinal coin’lerinizi göndermeniz gereken adresi göreceksiniz. Coin’lerinizi bu adrese gönderebilirsiniz.
  • İşleminiz madenci sistemi tarafından onaylandıktan sonra, karışımınız seçmiş olduğunuz gecikme süresine göre işleme konur.

Bu kolay işlem sayesinde Bitcoin Mixer, karıştırma sürecinin ardından Bitcoin’lerinizi alır ve size bir önceki adresiniz ile bağlantısı olmayan rastgele bir adresten yeni rastgele Bitcoin’ler verir.

Bitcoin Mixer’in Özellikleri Nedir?

Bitcoin Mixer, hiç bir şekilde kullanıcılarla ilgili kayıt tutmuyor. Bu nedenle kullanıcı işlemleriyle ilgili ne bir kurum ne de bir kişi bilgi istediğinde herhangi bir bilgi paylaşılmamış oluyor. Ayrıca yapılan açıklamalara göre platform yalnızca tamamlanmamış işlemlerle ilgili bilgileri tutuyor. Bu sürenin ise en uzun 3 gün olduğu belirtiliyor.

Bunların yanında Bitcoin Mixer’de e-postalar da okunduktan sonra 24 saat içinde sistemden siliniyor. Bitcoin Mixer’de kişisel veriler ya da işlem kayıtları da tutulmuyor. Gönderilen ve alınan Bitcoin’lerle ilgili her bilgi işlem sonrasında temizleniyor.

Ücretlendirme

Bitcoin Mixer platformunda her işlem için rastgele bir şekilde %2 ile %5 oranında komisyon alınıyor. Rastgele ücretlendirme sayesinde sistem gelişigüzel ve tahmin edilemez oluyor. Yani hangi işlem için ne kadar ödendiği bilinmediği için işlem daha takip edilemez oluyor.

Karıştırıcı Ne Sıklıkta Kullanılabilir?

Bitcoin Mixer platformunu istediğiniz sıklıkta kullanabilirsiniz. Aslında bu ne kadar Bitcoin işlemi gerçekleştirdiğinizle de doğrudan bağlantılı olarak değişiyor. Bitcoin Mixer kullanıldığı zaman işlemler daha güvenli olduğu için pek çok kullanıcı bu sistemi her işlemde kullanmak isteyebilir.

Platformun açıklamalarına göre, Bitcoin karıştırma işlemi aslında göründüğünden daha önemli ve üzerinde ciddi bir şekilde düşünülmesi gereken bir işlem. Çünkü bu işlem gerçekleştikten sonra geri dönüşü olmuyor. Dolayısıyla hangi işleminiz için Bitcoin Mixer kullanacağınıza karar vermek oldukça önemli..

Bitcoin Mixer ile ilgili detaylı bilgilere ulaşarak karıştırma işlemine başlamak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar