reklamı kapat

“Bitcoin, Harika Bir Teknoloji”

Ünlü danışmanlık firmasının CEO’su, Bitcoin’in ileride tüm hedge fonlarının portföyünde yer alacağını düşünüyor...
17:00
6 Ağustos 2019

Danışmanlık firması Agecroft Partners’ın CEO’sunun yaptığı açıklamalara göre, Bitcoin yatırımcıların enflasyona karşı korunmalarını sağlıyor ve gelecekte de yatırımcıların portföylerinde yer almaya devam edecek.

“Harika Bir Teknoloji”

Cointelegraph’ın haberine göre, 6 Ağustos’ta CNBC’ye verdiği röportaj sırasında Bitcoin ve kripto paralar ile ilgili açıklamalar yapan Don Steinbrugge, geleneksel olmayan yatırım ürünlerini değerlendirdi ve Bitcoin’in altında yatan teknolojiye övgüler yağdırdı. Steinbrugge yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Bu harika bir çalışma oldu; harika bir teknoloji… Bazı insanlar bunu enflasyondan korunmak için kullanıyor.

Bunun yanında Steinbrugge Amerika ve Çin arasında süren ve günden güne artan ticaret savaşları hakkında da yorumlar yaptı. Bilindiği üzre uzmanlara göre bu iki büyük ülke arasındaki anlaşmazlıklar Bitcoin fiyatına olumlu yansıyor. Hatta bazı analistlere ve yatırımcılara bugün Bitcoin fiyatının 12.000 doların üzerine çıkmasındaki en büyük etkenlerden biri de bu durum…

Öte yandan CEO, bazı ülkelerin geçmişte uyguladığı para politikalarının ve ekonomik teşvik paketlerinin günümüzdeki problemleri çözmek konusunda yeterli olmayacağının da altını çiziyor.

Enflasyondan Korunma Yolu: Bitcoin

Bunların yanında CEO, yatırımcıların mevcut sistemdeki hisse senetlerine para yatırmaması gerektiğini dile getiriyor ve Bitcoin’e yatırım yapılması konusunda şahsi bir tavsiye vermeyeceğini ifade ediyor ve şu açıklamayı yapıyor:

Şu an Bitcoin çok pahalı, değerini belirlemek çok zor. Ama Bitcoin uzun süre daha aramızda olacak ve uzun vadede çok sayıda hedge fonun portföyünde yer alacak.

Steinbrugge’in açıklamalarının yanında birçok ülke yüksek enflasyon ve ekonomik yaptırımlardan korunmak amacıyla kripto para kullanımına geçiyor ya da bu yönde planlar yapıyor. Ülkemizde de 11. Kalkınma Planı kapsamında Blockchain tabanlı dijital merkez bankası parası üzerinde çalışmalara başlanacağı açıklanmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun