X

Bitcoin Exchange Sitesi CAVIRTEX Kapanıyor

14:10
20 Şubat 2015
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Bitcoin exchange sitelerinde yaşanan güvenlik problemleri son zamanlarda oldukça fazla gündeme geldi. Bazı sitelerden milyonlarca dolar para çalınırken bazıları ise siber saldırılara maruz kalmıştı. Bu sorunları aktif olarak yaşayan Kanadalı exchange şirketi CAVIRTEX, 17 Şubat’ta yaptığı açıklamada Mart ayında tüm operasyonlarını sonlandıracağını belirtiyor.

CAVIRTEX’te 20 Mart tarihinde tüm alım-satım işlemleri durdurulacak ve 25 Mart’a kadar tüm kullanıcılar withdraw işlemlerini yapabilecek, bu tarihten itibaren ise site tamamen kapatılacak. Resmi açıklamada ayrıca mevcut kullanıcıların bazı güvenlik sorunlarından dolayı CAVIRTEX hesaplarına girerek şifrelerini değiştirmeleri gerektiği belirtiliyor.

Eğer Bitcoin ve kripto paralarla ilgili exchange şirketlerinin yaşadığı güvenlik sorunları bu şekilde devam ederse, yakın zamanda bir çok site daha kepenk kapatabilir. Umarız BitLicense ve CCSS gibi çalışmalar yaşanan güvenlik problemlerine cevap verecektir.

Resmi açıklama:

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER