X

Bitcoin, Ethereum ve Ripple Fiyat Analizi: Güncel Durum ve Fiyat Beklentileri

Bitcoin ve Ethereum kırmızı bölgede kalırken Ripple artışına devam ediyor.
18:45
10 Ekim 2021
Bitcoin, Ethereum ve Ripple Fiyat Analizi: Güncel Durum ve Fiyat Beklentileri

Kripto paraların çoğunluğu kırmızı bölgede olduğu için ayılar haftanın son gününde inisiyatifi ele geçirdi. Ancak bazı istisnalar bu durumu bozuyor. Temel olarak, XRP dünden bu yana %11’in üzerinde artış yaşadı.

Bitcoin (BTC)

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son 24 saatte %0,40 artış yaşadı. Günlük grafikte, Bitcoin (BTC) 55.800 dolarda direnci kıramadı ve bunu seviyenin üzerinde tutunamadı. Dolayısıyla bu da boğaların bir kırılma için yeterli enerji biriktirmediği anlamına geliyor.

Bu durumda, önümüzdeki hafta için daha olası senaryo, Bitcoin‘in yatay yönde 53.000-55.000 dolar aralığında işlem görmesi olarak karşımıza çıkıyor. Düşük işlem hacmi, alıcıların mevcut zayıflığını teyit ediyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla piyasa değeri bakımından birinci sırada yer alan Bitcoin, CoinMarketCap’ten alınan verilere göre 55.195 dolardan işlem görüyor.

Ethereum (ETH)

En büyük altcoin olan Ethereum (ETH), Bitcoin’in (BTC) yükselişini takip edemedi ve dünden beri %1.59 düştü. Etheruem (ETH) ayrıca 3.491 dolarlık destek ile 3.677 dolarlık direnç arasındaki yan kanalda kaldı.

Bugünkü hafif düzeltmeye rağmen, şu anda ne boğalar ne de ayılar hakim durumda. Ancak alıcılar 3.600 dolara ulaşabilirse, Ethereum‘un önümüzdeki hafta 3.700 doları görme şansı yüksek.

Popüler altcoin Ethereum (ETH), basın zamanında 3.567 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Ripple (XRP)

Ripple (XRP), gün içerisinde BTC ve ETH’nin aksine bir fiyat performansı sergiledi. Ripple fiyat artışının %11’den fazlasını oluşturduğu için bugün listeden en büyük kazanan oldu.

XRP neredeyse 1,24 dolarda dirence dokundu. Ancak XRP‘deki yükselişe yüksek bir ticaret hacmi eşlik etmiyor, bu da alıcıların bir çıkış için yeterli enerjiyi biriktirmemiş olabileceği anlamına geliyor.

Öte yandan Ripple‘daki bu artışın devam edebilmesi için, 1,10 dolar civarının yeniden test edilmesi beklenebilir. Böyle bir senaryo önümüzdeki haftanın sonuna kadar geçerlidir.

Ripple’ın yerel kripto para birimi XRP, içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla 1.1922 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar