Bitcoin düşüş ve çıkış trendi ne anlama gelir?

12:02
25 Ekim 2014
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Bitcoin ve kripto para yatırımcıları başarıya ulaşmak için; borsa, haber, araştırma yazıları ve güncel bilgi gibi bir çok farklı değişkenle birlikte finansal terimler ve uygulamaları bilmek zorundadır.

Bu ekosistemde, diğer yatırım ve finansman araçlarının aksine her şey bilgi ile ölçülür; başka bir ifadeyle, her zaman en fazla bilgiye ve donanıma sahip kullanıcılar başarı sağlar. Bu bağlamda Coin-turk olarak elimizden geldiğince okuyucularımızın bilgi ve donanımlarını arttırmayı hedeflediğimizi ve ayrıca Türkiye’de ilk olarak kripto para dünyası için bir literatür ve bilgi bankası oluşturma planlarımızı da bir kez daha vurgulayalım.

Tanım olarak kripto dünyası için düşüş ve çıkış trendi; belirli bir süre zarfında fiyatın düşüş veya çıkış eğiliminde olması şeklinde tanımlanabilir. Bu süre 1 hafta gibi kısa bir zaman aralığından, 6 ay veya 1 yıl gibi uzun aralıklara kadar çıkabilir.

Düşüş veya çıkış trendlerini daha iyi kavrayabilmek için 25 Eylül – 24 Ekim 2014 tarihleri arasındaki fiyat grafiğini inceleyelim.

Grafikte de net bir şekilde görüldüğü gibi, 25 Eylül – 5 Ekim tarihleri arasında 10 günlük bir düşüş trendi yaşanmış, 5 Ekim’den sonra ise 10 günlük bir süre boyunca 14 Ekim’e kadar çıkış trendi ile yükseliş başlamıştır. Son olarak da 14 Ekim tarihinden 24 Ekim’e kadar düşüş trendi ile süreç devam etmiştir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar