Bitcoin com’un Eski CEO’su Yatırımcıları Uyardı: 2022, Kripto Para Birimleri Adına Nasıl Bir Yıl Olacak?

Bitcoin com'un eski CEO'su Stefan Rust, kripto para birimleri adına 2022 yılı beklentilerini açıkladı.
11:30
29 Aralık 2021
Piyasa Yeniden Artışa Geçti! İşte Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto Para Birimi
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin com’un eski CEO’su Stefan Rust, 2022’nin kripto para piyasası adına değer kayıplarının yaşanabileceği bir yıl olabileceğini dile getirdi.

Bitcoin com’un eski CEO’su, Dijitalleşmeye Vurgu Yaptı

Giderek yaygınlaşan tokenizasyona vurgu yapan Rust, stabil kripto para birimlerinin piyasa değerindeki yükselişine ve merkez bankalarının yoğunlaşan CBDC çalışmalarına dikkat çekerek blok zinciri ekosisteminde altyapıya olan ihtiyacı dile getirdi. Rust, Metaverse alanında da çok büyük miktarda hesaplama gücüne ihtiyaç duyulacağını ifade ederken doğrulayıcı node’ların çok büyük çalışma süresine ve büyük işlem gücüne sahip olması gerektiğini sözlerine ekledi.

2022, Kripto Varlıklar Adına Nasıl Bir Yıl Olacak?

Piyasada her zaman yükselişlerin devam edemeyeceğini dile getiren Stefan Rust, yatırımcıların dikkatli olması gerektiğinin altını çizdi. Rust, kripto para birimlerinin, 2022 yılında aşağı yönlü fiyat hareketleri kaydetmesini beklediğini ifade ederken 2017 ve 2018’deki fiyat hareketlerine de dikkat çekti.

Piyasadaki tecrübesine vurgu yapan Bitcoin com’un eski CEO’su, kripto para piyasasında yüksek oranlı yükselişlerin ardından değer kayıplarının kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Bitcoin’de Güncel Görünüm

Günün erken saatlerinde kaydetmeye başladığı aşağı yönlü fiyat hareketlerinin ardından kritik destek seviyelerine gerileyen Bitcoin, yıllık kapanışa günler kala önemli ölçüde güç kaybetti. Bitcoin, kaydettiği bu değer kayıplarının ardından 47.670 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı ve 45.000 dolar destek seviyesine önemli ölçüde yaklaştı. Analistler, söz konusu değer kaybına ilişkin güncel değerlendirmelerinde, düşüş hareketlerinin devam etmesi durumunda 42.000 dolar fiyat seviyelerinin çok kritik bir rol oynayabileceğini ifade etti.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar