Bitcoin Coinbase’de 600 Dolar Farkla İşlem Gördü

Arbitraj fırsatı bazı yatırımcılara güzel kazandırdı...
17:00
25 Eylül 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin fiyatında yaşanan düşüş piyasadaki bazı isimler tarafından zaten bekleniyordu. Dolayısıyla bazıları bu fiyat hareketinden endişe duysalar da aslında çok da şaşırtmadı. Bu durumda asıl şaşırtıcı olan şey kripto para borsalarında ortaya çıkan fiyat farklılıkları oldu…

Bitcoin Primleri

Bitcoin fiyatı 9.500 doların altına düştükten sonra destek bulamadı ve fiyat 8.400 dolar seviyesine kadar geriledi. Şu anda da 8.400 dolar seviyesinde bir destek bulmuş gibi görünüyor. Konuyla ilgili detayları bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık…

8.500 dolar direnç seviyesinin aşılamaması sebebiyle analistler daha düşük seviyelerin de görülebileceğini ifade ediyor. Ancak tüm bunların yanında dünyadaki farklı kripto para borsalarında Bitcoin’in ciddi fiyat farklarıyla işlem görmesi piyasadaki önemli isimlerin gözünden kaçmadı.

Kripto para yatırımcısı “hodlonaut” Coinbase borsasında çok fazla hareketlilik olduğunu ifade etti ve Twitter üzerinden şu paylaşımı yaptı:

Birisi Coinbase’de deli gibi birikim yapıyor. Büyük primlerle dev satın alma.

Hodlonaut’un yanı sıra analist Josh Rager da Coinbase’de gerçekleşen hareketlere dikkat çekti ve Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, “Coinbase’de Bitcoin 400 dolar-500 dolar prim yapıyor” ifadesini kullandı.

Öte yandan kripto para uzmanı Alex Krüger de borsalar arasındaki büyük fiyat farkına dikkat çekti ve BitMEX ile Coinbase arasındaki fiyat farkının 600 dolara kadar ulaştığını ifade etti. Krüger’e göre Bitcoin BitMEX’te 8.750 dolardan işlem görürken Coinbase’de 8150 dolardan işlem görüyordu.

Arbitraj Avantajı

Bilindiği gibi borsalar arasındaki fiyat farklarından faydalanarak alım satım işlemi gerçekleştirmek “arbitraj” olarak tanımlanıyor. Bunu görüp yakalayabilen yatırımcılar arbitraj fırsatından yararlanarak güzel kazançlar elde etti.

Her ne kadar bazı isimler bu durumdan dolayı Coinbase’i suçlasalar da böyle bir durumun Bitcoin ekosistemindeki benimsenme azlığı sebebiyle de yaşanmış olabileceği ifade edildi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar