Bitcoin Cash’le Starbucks’tan Kahve Alınabilir Mi?

Roger Ver yaptığı açıklamayla Starbucks - Bitcoin flörtüne göndermede bulundu.
07:00
8 Ağustos 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin.com CEO’su ve Bitcoin Cash destekçisi Roger Ver Bitcoin Cash’in gerçek Bitcoin olduğunu savunmaya devam ediyor. Aynı zamanda Bitcoin Cash’in Satoshi Nakamoto’nun vizyonundaki Bitcoin olduğunu iddia ediyor.

Bitcoin’in İsası lakaplı Roger Ver geçtiğimiz günlerde Bitcoin Cash’le Starbucks’tan kahve alınabileceğini açıkladı ve son günlerde gündemi meşgul eden Starbucks – Bitcoin flörtüne dokundurma yaptı:

İlginç bilgi: @iPayYouWallet kullanarak @Starbucks’tan kahve alabilirsiniz. Bu linkten anında deneyin: Ipayyou.io. Çünkü Bitcoin, Cash olmak için yaratıldı.

IPayYou 2016 yılında Bitcoin cüzdanı olarak piyasaya sürüldü. Cüzdanın kullanıcıları BTC ve BCH ile hediye kartları satın alabilir ve bu kartları Amazon, Starbucks, eBay, Safeway, iTunes, Bestbuy ve Uber ödemelerinde kullanabilir. Ancak kullanıcılar Bitcoin’le cüzdan üzerinden doğrudan satın alım yapamıyor.

Yukarıda da değindiğimiz üzere Roger Ver’in açıklaması, Intercontinental Exchange (ICE) ile Starbucks arasında yapılacağı konuşulan anlaşmanın hemen ardından geldi. Haber Bitcoin topluluğunda büyük bir sevinç yarattı.

Öte yandan şirketlerin ortaklığı, Starbucks’ın tüm mağazalarında ödeme yöntemi olarak Bitcoin kabul edeceği şeklinde büyük bir yanlış anlaşılmaya yol açtı. Oysa ki müşteriler ancak Bitcoin’lerini Amerikan dolarına çevirerek Starbucks’tan kahve alabilecek.

Roger Ver’in açıklamasının ardından kripto para topluluğunda bazı kişiler söz konusu ödeme opsiyonunun senelerdir var olduğuna ve hem BTC hem de BCH için geçerli olduğuna dikkat çekiyor. Bitcoin.com’un CEO’su Ver aynı zamanda yatırımcıları BTC’nin BCH olduğu şeklinde yanlış yönlendirmekle ve BCH’e yatırım yapmaya ikna etmekle itham ediliyor.

Bazı Twitter yorumlarında bu gerçeklere dikkat çekiliyor. Roger Ver’i Trump’a benzetenler de var, Bitcoin Cash’in Bitcoin Trash (çöp) olduğunu savunanlar da.

Kaynak: ambcrypto.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar