Reklam

Bitcoin Cash (BCH) İçin Bir İlk: Bitmain, Desteği Bırakmıyor!

Jihan Wu, Bitcoin Cash'e olan desteğini bırakmıyor.
19:13
20 Ocak 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin (BTC) ve Ethereum’dan (ETH) sonra şimdi de önde gelen kripto para birimlerinden Bitcoin Cash (BCH) kendi opsiyon sözleşmelerine kavuşuyor. Çinli blockchain muhabiri Colin Wu’nun aktardığı bilgilere göre dünyanın en büyük Bitcoin madencilik şirketlerinden Bitmain’in kurucusu ve eski CEO’su Jihan Wu, bu girişimin arkasındaki asıl isim.

Bitcoin Cash Opsiyon Sözleşmeleri Hayata Geçirildi

Jihan Wu, Bit.com isimli yine kendine ait kripto para borsası üzerinden Bitcoin Cash opsiyon sözleşmelerini hayata geçirecek. Wu tarafından yapılan açıklamaya göre CEO bununla beraber kripto para tarihindeki ilk BCH/USDT opsiyonlarını da piyasaya sürmüş olacak.

Şeyseller merkezli merkezi kripto para borsası Bit, BCH/USDT süresiz vadeli işlem sözleşmelerini de kısa süre önce alım satıma açtı. Borsanın ilk yatırımcılarına 100.000 dolar değerinde airdrop yapması da son günlerde dikkatleri bu tarafa çekmişti. Şimdi borsanın BCH tabanlı opsiyon sözleşmeleri ile sadece bireysel değil aynı zamanda kurumsal yatırımcılara da hitap etmek istediği belirtiliyor.

BCH/USDT Vadelileri de Aktif

BCH/USDT vadelileri  için ise ilk başta 33 kata kadar kaldıraç kullanılacağı belirtildi. Bit.com tarafından yapılan resmi açıklamada 20 Ocak 2021 tarihinden önce Bit.com ürünlerini kullanmamış olan yeni kullanıcılar ise 100.000 dolarlık airdrop hizmetinden faydalanabilecek. Bir yatırımcının alabileceği maksimum bonusun ise 10 dolar değerinde BCH olduğu açıklandı.

Airdrop kampanyası 27 Ocak tarihinde bitecek ve BCH ödemeleri bu süre sonrasında 3 gün içerisinde yatırımcıların Bit.com hesaplarına yatırılacak. Bit.com bunu Bitcoin Cash opsiyon ve vadeli işlem sözleşmesi ürünlerine dikkat çekmek için yapıyor. Bit.com’un buna ek olarak kayıt olma, KYC yapma, sosyal medya kanallarına katılma ve yüklü miktarda BCH yatırma karşılığında da ödül verdiği belirtilmekte.

Jihan Wu, Zararını Kapatmak İstiyor

Jihan Wu özellikle 2019 yılında adından sıklıkla söz ettirdi. “Hash savaşları” olarak bilinen mücadele sonrasında Bitcoin Cash ağında yapılan hard fork, Bitcoin SV’nin (BSV) ortaya çıkmasına neden oldu. O tarihlerde sektörün en büyük Bitcoin madencilik şirketi ve donanım üreticisi olan Bitmain, bu olay sonrasında ciddi anlamda güç kaybetti.

Hash savaşları sonrasında Bitmain’in CEO’su Jihan Wu‘nun şirketteki görevine de son verilmişti. Wu, Bitmain bünyesinde yaşadığı büyük zararı kapatmak için böyle bir kripto para borsası açmış olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar