Bitcoin (BTC) Yerine Bunu Alın! Efsanevi Yatırımcı Ne Alıyor?

Bitcoin yerine önerdiği ne? Kripto piyasalarla ilgili verdiği tavsiye!
21:24
22 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasaları 2021 yılını yükselişle kapatmayı hedefliyor. Bitcoin (BTC) yeniden 49.000 dolar seviyelerinde ve 49.500 direncinin üzerine çıkmayı hedefliyor. Peki popüler yatırımcıların geleceğe yönelik tavsiyeleri ne durumda? Ekonomi çevrelerinde oldukça iyi tanınan analist takipçilerine Bitcoin (BTC) yerine bunu almalarını önerdi.

Bitcoin (BTC) Yerine Bunu Alın!

Kripto para topluluğu içinde ünlü olan kıdemli analist Peter Brandt, satın almak istediği kripto ile ilgisi olmayan bir varlığın adını paylaştı. Brandt, hem kripto hem de hisse senedi tüccarları için oldukça sıra dışı bir finansal varlık seçti. Peki bu yatırım ne?

Soya fasulyesi vadeli işlemleri, Brandt varlığın grafiğini paylaştı ve fiyatın kısa vadede yukarı çıkabileceğini söyledi. 2008 krizini fırsata çeviren bir ekonomist tüm kazançlarını suya yatırmıştı. Belki de haklı olan onlar olacak?

Modelin üst sınırının kırılması, varlık sahipleri lehine yaklaşan bir volatilite artışı olasılığını ortaya koymaktadır. Soya fasulyesi vadeli işlemleri, 100.000 doların altında işlem hacmine sahip yani pek popüler olduğu söylenemez.

Peter Brandt Bitcoin (BTC) Yorumu

Popüler ekonomist Brandt kripto topluluğunu unutmadı ve soya yatırımından elde edilen kârla Bitcoin satın almayı önerdi. Bazı yorumcular, Brandt’ın soya fasulyesi vadeli işlemleri gibi niche ticaret araçlarından ziyade daha yaygın olan kripto para varlıklarına odaklanması gerektiğini belirtti.

Kripto para piyasasında toparlanmanın başlamasıyla birlikte, daha fazla yatırımcı çeşitli altcoinlere giriş yapıyor. Bunu artan RSI seviyelerinden görebiliyoruz. Satıcılar artık yoruldu ve kısa süreliğine de olsa piyasaları alıcıların coşkusuna teslim etti. Piyasadaki en büyük kripto para birimi, başka bir teknik model olan düşen takozu kırdıktan sonra son iki gün içinde değerine %7 değer kazandı.

Diğer kripto para birimleri ve altcoinler, Shiba Inu‘nun değerinin %22’ye çıkması, LUNA‘nın geçen hafta %66 büyümesi ve Avalanche’ın %30 eşiğini aşmasıyla piyasada daha önemli başarılar gösterdi.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar