Bitcoin (BTC), Yeniden 24.000 Doları Aştı: Kripto Para Piyasasında Son Durum Ne?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), güne yükseliş ile başladı ve kaydettiği son değer artışları ile birlikte 24.000 dolar fiyat seviyelerini aştı.
09:01
29 Temmuz 2022
Fed Faiz Kararı Sonrası Piyasa Yükselişte! Bitcoin (BTC) ve Altcoin'lerde Son Durum Ne?
Okuma Süresi: 2 Dakika

Son günlerde yükseliş yönlü bir ivme yakalayan Bitcoin (BTC), son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde de ortalama %4’lük bir değer artışı kaydetti ve 24.000 dolar seviyelerini aştı. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, değer artışlarına hız kazandırdı. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer artışları ile birlikte 1.735 dolar seviyelerinden işlem görmeye başlarken, kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri ise 1,15 trilyon dolara ulaştı. Öte yandan piyasadaki volatilite de önemli ölçüde artış gösterdi. Coinglass verilerine göre kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde yaklaşık 500 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Bitcoin (BTC), 24.000 Doları Aştı

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son günlerde yükseliş yönlü bir ivme yakaladı ve son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde de %4’lük bir değer artışı kaydederek 24.000 doları aştı. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, değer artışlarına hız kazandırdı. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer artışları ile birlikte 1.735 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, son 24 saatte ortalama %4’lük bir artış ile 1,15 trilyon dolara ulaştı. Öte yandan piyasadaki volatilite de önemli ölçüde artış gösterdi. Coinglass’dan elde edilen verilere göre kripto para piyasasında, son 24 saatte ortalama 478 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Kripto Para Piyasasında Son Durum

Kaydettikleri son değer artışları ile birlikte Binance Coin (BNB) 281 dolar, XRP 0,37 dolar, Cardano (ADA) 0,53 dolar, Solana (SOL), 44 dolar, Polkadot (DOT) 8,22 dolar ve Polygon (MATIC) 0,98 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Ayrıca Optimism (OP), Ethereum Classic (ETC), Ravencoin (RVN), The Graph (GRT) ve Curve DAO Token (CRV) ise CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri en yüksek ilk 100 kripto para birimi arasında, son 24 saatte en yüksek oranlı değer artışı kaydeden kripto varlıklar oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar