X


Bitcoin (BTC) İçin Önemli Metrik! 70 Bin Dolar Hedefi Aşılabilecek Mi?

Kısa vadede Bitcoin (BTC) kaç doları görecek? Birkaç gün içinde fiyata dikkat!
21:00
1 Kasım 2021

Yaklaşan FED toplantısı yatırımcıları endişelendirse de Bitcoin (BTC) 60.000 doların üzerinde aylık kapanışını yapabildi. Gün içinde 62.000 doların üzerinde bir süre tutunan fiyat geri çekilse de Glassnode tarafından yayınlanan veriler yükselişin devam edebileceğini gösteriyor. Yine de kısa vadede Salı ve Çarşamba günü kritik öneme sahip olacak.

Bitcoin (BTC)

Yazı hazırlandığı sırada Bitcoin (BTC) 61.500 dolardan alıcı buluyor. Dört saatlik grafikte hareketli ortalamalar daha fazla yükselişi destekliyor. Ancak momentumun çok güçlü olduğu söylemez. RSI halen nötr bölgede ve ADX mevcut durumu yatay olarak nitelendiriyor. MACD pozitif, Bitcoin fiyatı 61.500 dolar üzerinde kalıcı olabilirse kısa sürede 63.000 seviyesini desteğe çevirebilir.

Bugün baskılanan fiyatı hafta özelinde ele almak gerekiyor. Powell tarafından yapılacak açıklamaların tedirginliği kısa vadeli yatırımcıları olumsuz etkiledi. Salı ve Çarşamba akşamları fiyatta volatilite daha da artabilir. Toplantıyı şimdilik fiyatlamış görünen Bitcoin (BTC) eğer FED Başkanından varlık alımıyla alakalı sert açıklamalar gelmezse yükselişine devam etmek için tüm imkanlara sahip.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bitcoin (BTC) İçin Önemli Metrik

Fiyatın zirve noktalarını tespit etmede sıklıkla kullanılan Whales Supply Shock (Balinaların Tedarik Şoku) metriği rezervlerin arttığına işaret ediyor. Bu gösterge balina ve küçük yatırımcılar (balık) tarafından tutulan varlıkların oranını temsil eder. Bildiğiniz üzere 10.000 ile 100.000 Bitcoin arasında büyüklüğe sahip olan cüzdanlar balina şeklinde isimlendiriliyor. Balıklar diyebileceğimiz daha küçük yatırımcıların cüzdan büyüklüğü ise 0,001 ile 1.000 BTC arasında değişir.

Yukarıda bulunan görsel bunu daha net anlamanızı sağlayacak.

CryptoJungle’ın analisti Dor Shahar mevcut durumun arz dinamikleri ve dolayısıyla fiyat üzerinde etkili olabileceğini düşünüyor. Yakın geçmişten bir örnek vermemiz gerekirse, BTC fiyatı, balinalar tarafından tutulan arzın dönemsel bir zirveye ulaşmasından iki ay sonra, Nisan ayında yaklaşık 65.000 dolara ulaştı.

Temmuz dibinden bu yana varlıklarını artıran balinalar fiyatı 30.000 dolardan (20 Temmuz) tam 67.000 dolara taşıdı.

Ayrıca teknik analiz tarafında BTC fiyatının “Boğa Bayrağı” adı verilen klasik bir yükseliş devam modeli oluşturduğu biliniyor. Bununla birlikte, fiyat devam eden konsolidasyon aralığından çıkmaya ve “Bayrak Direği” olarak da bilinen önceki yükseliş trendinin yüksekliği kadar yükselmeye hazır görünüyor. Peki bu ne demek? Model kendini tamamlayabilirse kısa vadede 70.000 dolar mümkün olabilir. PlanB tarafından belirlenen 93.000 dolar hedefine göre mütevazi olsa da paranın yeniden bu bölgede altcoinlere kayması birçok projenin fiyatını 2 hatta 4-5 katına kadar katlayabilmesi anlamına gelir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar