X


Bitcoin (BTC) İçin Bir Ülkeden Daha Kabul Sinyalleri Geliyor: Yeni El Salvador Hangi Ülke Olacak?

Paraguay, Bitcoin adımına hazırlanıyor.
08:31
18 Haziran 2021

El Salvador, Bitcoin Conference 2021 sürerken Devlet Başkanı Bukele tarafından yapılan açıklama ile Bitcoin’i (BTC) resmi para birimi olarak kabul eden ilk ülke olarak tarihe geçti. Bukele’nin açıklamasından sonra kongre BTC’yi resmen kabul etti ve lider kripto para birimi artık bir ülkenin itibari parası ile aynı statüye sahip.

Paraguay, Bitcoin Kabulü İçin Sinyal Verdi

El Salvador’un bu adımı sadece Bitcoin yatırımcılarını ve ekosistemini değil, diğer ülkeleri de harekete geçirdi ve görünüşe göre yakında bir ülke daha Bitcoin’i meşru para birimi olarak kabul edebilir. Paraguay’ın kongre üyelerinden olan Carlitos Antonio Rejala Helman, konu hakkında yaptığı açıklamada önümüzdeki ay Bitcoin’i kapsayan taslağın sunulacağını belirtti.

Helman, Twitter üzerinden de yaptığı açıklamasında Bitcoin ve kripto paraları kapsayan yasa taslağının önümüzdeki ay sunulacağını ve “temmuz ayında bunun onaylanacağını” vurguladı. Paraguay geçtiğimiz haftalarda da bu konuda adımlar atmıştı ve artık bitirici hamle için hazır gibi gözüküyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bitcoin ve PayPal’ı Kapsayacak

Carlitos, ülkenin şu an için Bitcoin ve PayPal’ı kapsayan bir proje üzerinde çalıştığını da vurguladı. Konu hakkında çok az detay açıklansa da Bitcoin’in yasal para birimleri arasına eklenmesinin düşünüldüğü biliniyor. Bunun PayPal ile entegrasyonunun nasıl olacağı ise şu an kesin değil.

Twitter üzerinden gelen yorumlara bakıldığında ise zaten Bitcoin ödemelerini kabul eden PayPal üzerinden bu altyapının kurulabileceği düşünülmekte. PayPal entegrasyonunu kullanan Paraguay bu sayede hiçbir altyapı hazırlamadan direkt olarak Bitcoin ödemelerini vatandaşlarına sunabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar