Bitcoin (BTC)’in Geçmiş Yıllara Göre Dördüncü Çeyrek Performansı! Heyecan Dorukta İşte Fiyat Hedefi!

Özet

  • Geçtiğimiz yılların dördüncü çeyrek performansı 2021 sonu için fikir verebilir!
20:15
9 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bu yıl ikinci zirvesini yapan Bitcoin (BTC) nihayet 68.500 dolara kadar çıktı. Fiyatın kısa aralıklarla ATH tazeliyor olması döngünün henüz tamamlanmadığını da teyit ediyor. Peki Bitcoin (BTC) yıl sonuna kadar kaç doları görecek? Bu soruya uzman analistlerin birçok cevabı var, güncel fiyat görünümünü ve yorumları inceliyoruz.

Bitcoin (BTC) Yıl Sonu Tahminleri

ABD borsası Kraken, “Ekim 2021 Pazar Özeti ve Görünümü”nde, bu çeyrek son boğa koşusunu kopyalarsa Bitcoin’in yaklaşık 96.000 dolara ulaşması gerektiğini söyledi. BTC fiyat tahminlerinin 300.000 dolara ulaşmasıyla, Kraken’in yeni analizi, BTC/USD’nin 2017 performansını kopyalarsa, bu döngünün zirvesinin hala 100.000 doların altında kalabileceğini öne sürüyor.

PlanB tarafından açıklanan Kasım ayın zirve hedefi tam 98.000 dolar, analistlere göre bu seviye yıl bitmeden gerçek olabilir. Ancak yine bu zirvenin döngünün yükseliş bölümünü noktalayacağını düşünenler de var.

Bitcoin’in mevcut durumu özellikle bu yılın son çeyreği için 2017’ye oldukça benziyor. Benzer hareketleri bu çeyrekte de görürsek fiyatın %220 yapması gerekir bu durumda 96.335 dolarlık bir hedef makul görünüyor”.

Yukarıdaki tabloda yıllara göre dördüncü çeyrek karşılaştırmalarını görüyorsunuz.

Kasım Ayına Dikkat!

Rapor ayrıca, Kasım ayının daha değişken olduğuna dikkat çekiyor. Buna göre yatırımcıların ekstra dikkatli olması gerekir. Geçtiğimiz yıllara kıyasla Kasım aylarında yüksek kazançlarda yakalandı. Ayrı bir tahmin, Bollinger Bantları ve Bitcoin’in göreceli güç endeksini (RSI) inceliyor.

“Tarihsel olarak, BTC‘nin döngü zirveleri, BTC’nin hem üst Bollinger bandına hem de 1 aylık göreli güç endeksinin (RSI) 96’ya ulaşmasıyla aynı zamana denk geldi”.

Şu anda 71,7 olan RSI, spot fiyat hareketine paralel olarak büyümek için yeterli alana sahip görünüyor. Daha yüksek fiyat bekleyenlerin bu noktada haklılık payı bulunuyor. Bu arada üst Bollinger Bandı şu anda yaklaşık 112.000 dolarlık fiyat hedefine işaret ediyor.

Kritik seviye şimdilik 70.000 bölgesindeki dirençtir, eğer fiyat buradan düzeltmeye girecekse kayıplar %20’ye ulaşabilir. Popüler analist Willy Woo ise 50.000 ile 60.000 dolar arasındaki bölgenin destek olarak güçlü kalacağını savunuyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI