X


Bitcoin (BTC) Fiyatı Yükselişe Devam Eder Mi? Uzman Analist, Altcoin’ler İçin Beklenen Seviyeyi Açıkladı

The B Word konferansı, kripto para piyasasına olumlu sinyaller bırakırken etkilerini hala sürdürüyor. 
14:58
22 Temmuz 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), milyarder iş insanı Elon Musk’ın son yorumlarıyla yukarı sıçradı. BTC, geçtiğimiz gün 32.000 dolar aşarken boğalar canlandı. The B Word konferansı, kripto para piyasasına olumlu sinyaller bırakırken etkilerini hala sürdürüyor.

BTC/USD

Kripto para piyasasının amiral gemisi, dün gerçekleştirilen The B Word konferasının ardından yükselişe geçti. Konferansın öncesinde 30.000 dolarlık seviyenin altına işlem gören BTC, kripto para endüstrisinin önemli isimlerinin yorumlarıyla yukarı tırmandı.

BTC’nin yükselişi tüm piyasayı yeşile bürüdü. En popüler ikinci kripto para Ethereum 2.000 dolara ulaşırken birçok altcoin yükselişe geçti. Elon Musk, Cathie Wood, Jack Dorsey gibi isimlerin Bitcoin’i konuştuğu konferans, dünün gündemini oluşturan gelişmeydi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Elon Musk’ın olumlu ve uzlaşmacı yorumları kripto para piyasasını uyandırdı. Lider kripto para Bitcoin’in 14 Nisan 2021’de 63.863 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini görmesinin ardından düşüş trendi piyasaya hakim olmuştu. Tüm kritik destek noktalarında başarısız performans ortaya koyan BTC son olarak 30.000 doların altına düşmüştü. Ancak The B Word dopingi liderin fiyatını 32.800 dolara, Binance Coin’in fiyatını ise 298 dolara taşıdı.

Van de Poppe: Altcoin’ler Patlamaya Hazır

Kripto para piyasasının başarılı analistli Michael Van de Poppe, genel piyasa trendi ve altcoin’ler hakkında şunları kaydetti: “Bitcoin yükselirse, altcoin’ler yukarı yönlü kırılma ile patlama yaşayabilir.”

Yukarı yönlü piyasa trendinde altcoin’ler kayda değer güzel kazançlar sağlarken Musk’ın Dogecoin yatırımı ile ilgili sözleri en popüler meme coin’i 0.21 dolara taşımıştı. Van de Poppe, Bitcoin fiyatının 40.000 dolarlık fiyat bandına ulaşması senaryosunda altcoin’lerin atağa kalkacağını belirtti:

Böyle bir senaryoda altcoin’ler %80 ila %150 oranında kazançlar görebilir.

En büyük altcoin Ethereum, son 24 saatlik zaman diliminde 2.000 dolarlık alanı test etse de burada başarılı bir kapanış elde edemedi. Boğalar 2.000 doların üzerinde bir kapanış hedeflerken en popüler ikinci kripto paranın rotasını belirleyecek seviye 2.048 dolarlık direnç seviyesi olarak kaydedildi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar