X

Bitcoin (BTC) Fiyatı Sert Düşüşün Ardından Toparlanıyor: İşte Kritik Seviyeler

Bitcoin (BTC) fiyatı sert düşüşün ardından tekrar 60.000 dolar seviyelerine çıkabilecek mi?
12:25
16 Mart 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), hafta başından itibaren önemli kayıplar yaşadı. Bitcoin fiyatı gün içerisinde 54.000 doların altına düştü. Ancak düşüşe rağmen BTC toparlanma sinyalleri veriyor. 54.000 doların altına sarkan BTC fiyatı önemli bir fiyat sıçraması gerçekleştirerek 56.000 dolar seviyelerine yaklaştı. Hatta bazı uzman analistlere göre BTC hali hazırda dibe ulaşmış olabilir.

BTC fiyatı, tüm zamanları en yüksek seviyesi olan 61.781 dolara ulaşmasının akabinde 13 Mart’tan itibaren aşağı yönlü hareket etti. Bitcoin, 13 Mart’tan bu yana en düşük seviye olarak 53.221 doları gördü. Düşüşün hemen öncesinde MACD, RSI, Stokastik Osilatör grafiklerinde aşağı yönlü trend kaydedildi. Ancak bununla birlikte fiyat düşüşü gerçekleşmesinin ardından bu indikatörler mevcut göstergelerinden sapma noktasına geldi. An itibariyla MACD pozitif seviyeye, RSI 50’nin üzerine, Stokastik Osilatör ise yükseliş trendini doğruladı.

BTC/USD

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

İki saatlik grafik verileri, artan bir destek noktasını işaret etti. Mart ayından bu yana, BTC fiyatının destek noktası kademeli olarak artış kaydetti. Bitcoin gün içerisinde dört kez 54.565 dolarlık destek noktasından geri döndü ve fiyat sıçraması kaydetti.

Olası bir düşüş trendinde 54.565 dolarlık destek korunamazsa BTC fiyatı 51.500 dolar destek seviyesine geri çekilebilir. Ancak bu birçok uzman analiste göre düşük bir ihtimal olarak değerlendirildi.

Bitcoin Fiyatında Önemli Seviyeler

Bir saatlik grafiğe göre, hem MACD hem de RSI indikatörü daha belirgin bir boğa koşusu gösterdi. Bitcoin (BTC), 0.5 Fibonacci seviyesinde olan 57.500 dolar direncini kırarsa yükseliş trendine kaldığı yerden devam edebilir. Ayrıca uzman analistlere göre, Bitcoin 60.000 dolar seviyesinde tutunamadığı için satış baskısına maruz kaldı. Ancak Bitcoin boğaları, BTC’yi 54.500 dolarlık destek seviyesinde savunabilirse yeniden 60.000 dolar seviyelerinin yolunu açabilir. Gün içerisinde önemli fiyat dalgalanmaları yaşayan BTC haberimizin hazırlandığı sırada 56.000 dolar seviyelerine yakın seyrediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar