X

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi! (Kritik Destek ve Direnç Seviyeleri)

Analistler, Bitcoin'in (BTC) tüm zamanların en yüksek seviyesine mi yükseleceğini yoksa 51.000 dolara mı düşeceğini belirleyebilecek önemli bir seviyede olduğunu söylüyor.
21:05
13 Ekim 2021

Haftaya pozitif bir başlangıç yapan lider kripto para birimi Bitcoin, satış baskısının artması ile birliktedir miktar değer kaybetti.

Hafta İçindeki Fiyat Hareketleri

Bitcoin, hafta içerisinde yukarı yönlü fiyat hareketleri ile birlikte 57.000 dolar seviyesinin üzerinde işlem görerek, piyasa hakimiyetini önemli ölçüde arttırdı. Bu yukarı yönlü fiyat hareketinin hemen ardından lider kripto para, bir miktar düzeltme yaparak 55.000 dolar seviyelerine geriledi.

Bu geri çekilme esnasında ise 79 milyon doların üzerinde long pozisyon likide oldu. Alıcılar, Bitcoin’in kaydettiği düzeltme hareketi sonrası biraz sarsılmış olsa da, Bitcoin’i tekrardan 57.000 dolar seviyelerine yükseltmeyi başardı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Kritik Destek ve Direnç Seviyeleri

Birçok analist, Bitcoin’in hafta içerisinde kaydettiği düşüşler esnasında 54.000 dolar seviyelerinin altına düşmemesinin, BTC adına oldukça pozitif olduğunu söylüyor. Çok sayıda analiste göre 54.000 dolar bölgesindeki destek seviyesi, oldukça kritik bir rol oynuyor. Lider kripto para birimi Bitcoin, yükselişlerine devam edebilmek adına ilk önce 57.000 dolar seviyesini korumalı ardından 60.000 direnç seviyesini test etmelidir.

60.000 dolar bölgesindeki direncin aşılması durumunda ise BTC için bir sonraki durak, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan (Bitcoin ATH: 64.863-CoinMarketCap) 64.000 dolar ile 65.000 dolar arasındaki direnç bölgesini test etmek olacaktır.

Mevcut seviyelerinden kaydedeceği olası bir değer kaybında ise Bitcoin‘in yükselişlerine kısa vadede de devam edebilmesi adına, ilk önce 54.000 dolar bölgesindeki destek seviyesini, kırılması durumunda ise 51.000 dolar bölgesindeki destek seviyesini koruması gerekir. Yapılan analizlere göre, 51.000 dolar seviyesinin de aşılması durumunda ise,  lider kripto paranın ilk durağı muhtemelen 47.000 dolar olacaktır.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olması dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar