X


Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) Fiyat Yorumları

Güncel grafikler pek iç açıcı değil ve önemli seviyeler yakından takip edilmeli.
21:00
19 Eylül 2021

Amiral gemisi Bitcoin (BTC) düşerken altcoinler mevcut desteklerini korumaya çabalıyor. Kripto para piyasalarında boğalar hakimiyeti ele geçirmedi ve Bitcoin (BTC) kararsız görünüyor. Güncel olarak 47.300 dolardan alıcı bulan Bitcoin (BTC) gün içinde 47.000 sınırına kadar düştü. Günlük kapanışla eş zamanlı gelen satışlar fiyatın 48.000 dolar altında çakılı kalmasına sebep oldu. Gün içinde yukarı yönlü ataklar başarıya ulaşamadı.

Bitcoin (BTC)

Haftalık kaybı yaklaşık %3 olan Bitcoin (BTC) diğer kriptolara göre yatay seyrediyor. Fiyat 48.465 seviyesini direnç olarak kıramadı ve 46.548 dolar desteğini taban alarak kanaldan çıkmaya çabalıyor. Ticaret hacmi son derece düşük ve bu kanalın aşağı yönlü kırılma ihtimali biraz daha ağır basıyor. Haftalık kapanışla birlikte fiyatın yönünü tayin etmesi olasıdır.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

İçinde bulunduğu kanalı yukarı yönlü kırabilirse Bitcoin’i 50.000’li seviyelerde ciddi bir direnç karşılayacak. Kısa vadeli yatırımcıların kar satışlarını ve mevcut düşük hacmi dikkate alırsak boğaların pek şansı yok gibi görünüyor.

Ethereum (ETH)

Günlük kayıp Ethereum tarafında %4’ler civarında seyrediyor. Ethereum (ETH) fiyatı Binance borsasında 3.300 dolara kadar düştü şu an 3.333 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. Son altı gündür Ethereum tarafında da ciddi bir hacimsizlik var piyasalar daha çok dinleniyor. ETH kayıplarının Bitcoin’den fazla olmasının diğer sebebi ise 3.500 dolarda bulunan dirençtir. Fiyat bu seviyeyi aşamadığı için desteğe kadar gevşedi.

Günün ilerleyen saatlerinde 3.200 desteğinin test edilmesi mümkün görünüyor. Bitcoin sabit kalırsa buradan yapılacak alımlar fiyatı yeniden 3.500 sınırına çıkarabilir.

Ripple (XRP)

Ripple 1,06 dolar seviyelerinde son desteğini korumaya çalışıyor. Eğer psikolojik destek olan 1 dolar kaybedilirse kademeli düşüş yaşar ve eski seviyelerini yeniden görür. Düşen trende giren Ripple (XRP) 1,013 desteğini kaybetmemek zorunda aksi taktirde en yakında 0,95 desteği bulunuyor.

Ayılar grafiğe hükmediyor eğer belirttiğimiz destek seviyesi kaybedilirse Ripple (XRP) birden fazla alt desteği test edebilir. Burada özellikle Bitcoin’in sıkı takip edilmesi gerekiyor. Bitcoin fiyatı 47.000 altında kalıcı olursa Ripple için iyi şeyler olmayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar