Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), CEEK ve Shiba Coin Son Durum! Altcoin Yorumları!

Popüler altcoinlerin yükselişi devam edecek mi? Bitcoin neden yükseliyor? Kripto para piyasalarındaki son durumu ele alıyoruz.
22:47
28 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Sürekli satışlarla geçen 2 ayın ardından kripto paralar yeniden toparlanıyor. Peki bu yükseliş devam edecek mi? Faiz artışı beklenen seviyede geldi ve hisse senedi piyasaları toparlandı. Bitcoin bugün yeniden 24.100 dolara kadar tırmandı. Peki popüler kripto paralarda son durum ne? Yatırımcıları neler bekliyor?

Bitcoin (BTC)

ABD ikinci çeyrekte de küçüldüğü için teknik olarak resesyona girdi. Haberin ardından %1 düşen BTC fiyatı saat 17:30 itibariyle yeniden yükselmeye başladı. Bir sonraki FED toplantısı 21 Eylül tarihinde yapılacağı için kripto para yatırımcıları yaklaşık 2 aylık süreçte daha fazla toparlanma bekliyor. Öte yandan ilerleyen saatlerde açıklanacak son derece önemli bir veri var. Apple ve Amazon gelir raporu saat 23:00’da yayınlanacak. Beklentilere yakın gelen veri hisse senedi piyasalarının, doğal olarak kripto paraların toparlanmasını destekleyebilir.

Bitcoin 23.800 doların üzerinde kalıcılık sağlayabilirse ilerleyen saatlerde 24.700 ve 25.000 dolar testi altcoinleri daha da yukarı taşıyabilir. Apple ve Amazon verisi bu sebepten yakından izlenmelidir.

Ethereum (ETH), CEEK ve Shiba Coin Son Durum

En büyük altcoin yaklaşan birleşme öncesinde %8,5 daha artış yaşayarak 1.720 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Günlükte 1.755 doları gören Ethereum fiyatı bu seviyelere yakın ve alıcı bulmaya devam ediyor. Dört saatlik grafikte RSI 70’in üzerinde ve boğalar güçlü kalmaya devam ediyor. Sıfırdan büyük Ethereum cüzdanlarının sayısı da kripto para topluluğunun daha fazla yükseliş beklentisini doğruluyor. Ethereum, ertelenen Merge ve Celsius gibi şirketlerin iflası sebebiyle Bitcoin’den daha fazla kayıp yaşamıştı. Sonuç olarak toparlanması da düşüşü gibi oluyor. Uzmanlara göre birkaç haftalık periyotta 2.000 dolar testi makul görünüyor.

CEEK, kısa süre önce metaverse arazi satışlarını tamamladı. Ülkemizde çok fazla yatırımcısı var ve metaverse arazi satışları sebebiyle 1 dolar gibi iddialı hedeflerin gerçek olabileceğini düşünüyorlardı. O günlerde yatırımcıları hızlı düşüş dönemi konusunda uyarmıştık. Nitekim metaverse arazi satışlarının olacağı gün beklenen çift haneli düşüş gerçekleşti. Kripto paralarda standart kurallardan biri “söylentide” alınıp, “olay gerçekleşmeye yakın” satılmasıdır. Birçok yatırımcı bu kuralı uyguladı. CEEK fiyatı 0,10 dolar seviyelerinden 0,38 dolar bölgesine kadar tırmanarak haberi zaten fiyatlamıştı. Yazı hazırlandığı sırada ise 0,25 dolardan alıcı buluyor. İşlem hacmi %3 artmasına rağmen düşen fiyat yatırımcıların canını sıkıyor.

Shiba Coin, ilk bakışta dikkat çekici olan şey işlem hacmidir. Bugün SHIB hacmi %50’ye yakın artış gösterdi. Fiyat ise yazı hazırlandığı sırada 0,00001188 dolardır. Dogecoin’i alt edebilen tek katil olan SHIB, bu tarz ara yükseliş dönemlerinde ciddi patlamalar yapabiliyor. Birçok yatırımcı bu beklentiyle SHIB alıyor olabilir. Kripto paralardaki genel yükselişin devam etmesi halinde SHIB çift haneli yükselişlerle 2021 yılının parlak günlerini hatırlatabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar