X


Bitcoin (BTC) Eleştirmeni Peter Schiff, Düşüşün Sebebini Açıkladı

Schiff, Bitcoin fiyatında görülen sert düşüşü yorumlarken kripto para piyasasına taş atmayı da unutmadı.
21:30
4 Aralık 2021

En güçlü Bitcoin karşıtı isimlerden biri olan Peter Schiff, kaydedilen geri çekilmenin nedenlerini sıraladı. Schiff, Bitcoin fiyatında görülen sert düşüşü yorumlarken kripto para piyasasına taş atmayı da unutmadı.

Peter Schiff’in Görüşleri

Peter Schiff, Bitcoin‘de kaydedilen fiyat düzeltmesinin doğrudan kripto para birimleri ve bazı hisse senetleri gibi riskli varlıklara yönelik eylemden kaynaklandığına inanıyor. Daha önce Jerome Powell, daralmanın piyasa beklentilerinden daha erken gerçekleşebileceğini belirtmişti. Powell, genişleyen para politikasının sona ermesine ek olarak, ülkenin ekonomik güvenliği ve istikrarı için gerçek bir tehdit haline gelen enflasyonun beklenenden daha erken artırılabileceğini kaydetmişti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

FED’in şu anda aldığı tüm önlemler, sıkıntılı döneminde daha önce gözlemlenen yüksek seviyeleri gören enflasyonu kontrol etmek için tasarlandı. Bitcoin ve diğer kripto paralar gibi yüksek riskli varlıkların fonlarını artan enflasyondan korumak isteyenler için bir değer deposu olarak kabul gördü. Schiff, yaygın olarak bilinen bir kripto para eleştirmeni ve bu varlıkların enflasyondan koruma olarak değerlendirilmemesi gerektiğine inanıyor.

Kripto Para Piyasasında Son Durum

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in kısa sürede yaklaşık 10.000 dolar değer kaybetmesi piyasayı kızıla bürümüştü. Analistlerin düşüşü tetikleyen faktörleri aktarması ile birlikte yaralar sarılmaya başlandı. BTC, 48.000 dolarlık banda yükselerek 50.000 dolar bayrağını geri almak adına mücadelesini sürdürüyor. Bitcoin fiyatı bu yazının kaleme alındığı sırada 48.323 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor.

Öte yandan en büyük altcoin Ethereum (ETH), 4.000 dolarlık alana tekrar tırmanırken yakım mekanizmasının büyük miktardaki coin’i silmesi, deflasyonist yapıya katkı sağladı. Kripto para piyasasının toplam değeri düşüşün ardından 2.2 trilyon dolara kadar geriledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar