X


Bitcoin (BTC) Döngüsü Fiyatı Buraya Taşıyacak Mı? İşte İddialı Hedef ve Detaylar!

Bitcoin (BTC) süper döngüsü başladı mı?
21:35
30 Kasım 2021

Cuma günü son 50 günün en dip seviyesini gören BTC 53.000 bölgesinden geri döndü. Ancak halen net olarak yön tayin etmiş değil. Hindistan tarafından yapılan yasak tasarısı vetosu, Powell’ın yaptığı açıklamalarla nötrlendi. Fiyat 75 dakika içinde 59.000 dolar ile 56.000 dolar arasında gidip geldi.

Bitcoin (BTC)

MicroStrategy‘nin bu hafta başında ortalama 59.187 USD/BTC fiyatla 7.002 Bitcoin aldığı haberleri de fiyatı uzun vadede yukarıda tutamadı. Bununla birlikte, Alman borsa operatörü Deutsche Boerse, trendin tersine çevrilmesine de yardımcı olan Invesco Physical Bitcoin ETN listelemesini de duyurdu. Bitcoin ETF onayına benzer bir izin de Alman borsasından gelmiş oldu.

Süper döngü ne zaman gerçekleşecek? BTC sonunda 100 bin dolara ne zaman ulaşacak? Bunlar bir süredir kripto para yatırıcıların sorduğu sorular. Ancak şimdilik Bitcoin bu süper döngüye girmemiş görünüyor. BTC‘nin mevcut gidişatını ve ondan ne bekleyebileceğini değerlendiren bazı göstergeler var.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bitcoin (BTC) 2022 Sonu Fiyat Hedefi

BTC‘nin +1 Yıllık HODL grafiğine bakıldığında tarihsel olarak, göstergedeki yerel bir tepe, yeni bir boğa piyasası ile tutarlıdır. Fiyat yükseldikçe korunan BTC’lerin sayısı azalmaya başlar. Dolaşımdaki tüm BTC’lerin yaklaşık %54,5’i, geçen yıl 9 Eylül’de belirlenen %63,4’lük yerel zirveden %8,9 düştü.

+1 Yıllık HODL Wave incelemesi, yazı yazılırken yükseliş trendinin başlangıcı gibi görünen 5 ayın en yüksek seviyesine dikkat çekiyor. Yukarıda belirtilen verilere göre, HODL Dalgası fiyat artışları olarak daha yüksek bir eğilim gösterseydi, belki de BTC’nin bir “süper döngüde” olduğunun göstergesi olabilecek yeni bir eğilim oluşacaktı.

2013’te BTC‘nin +1 Yıllık HODL Dalgası %48,2’lik yerel bir zirveye ulaştı ve BTC 20,40$’daydı. BTC 2013 sonunda 1.158 $’lık yüksek bir döngüye ulaştığında, aynı oran %38,8 olarak ölçüldü. Aynı şekilde Ocak 2016’da gösterge %61,5’lik yerel bir zirveye ulaştı ve BTC 380 dolardı. BTC Aralık 2017’de 19.660 $’lık bir döngüye ulaştığında, HODL Wave okuması %43,1 idi. Bu nedenle, fiyatlardaki artışın yanı sıra göstergede bir düşüş, çok beklenen süper döngünün başlangıcı olabilir.

Bitcoin’in aşırı alım bölgesine ulaşması için 108.910 dolar ile 140.375 dolar arasında yeni bir zirve yapması gerekiyor. Şimdilik, toparlanma devam ediyor gibi göründüğünden, kripto paranın ileriye dönük hareketi için Bitcoin’in aylık kapanışı yakından izlenmelidir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar