X

Bitcoin (BTC) Boğalarının Halen Şansı Varmı? Peter Brandt Yorumluyor!

Yeniden yükseliş başlayacak mı? Bu düşüş ne anlama geliyor?
23:33
27 Ekim 2021

Amerika’dan gelen stablecoin düzenleme sinyalleri ve Rusya’nın kripto karşıtı söylemleri Bitcoin (BTC) fiyatının düşmesine sebep oldu. Bir süredir fiyatın 70.000 dolara ulaşmadan önce yeni bir düzeltme yapması zaten bekleniyordu. ETF onayıyla birlikte orta ölçekli bir FOMO fiyatın 67.000 dolarda yılın ikinci zirvesini yapmasını sağlamıştı. Peki Bitcoin (BTC) yükselişine devam edebilecek mi?

Bitcoin (BTC)

Deneyimli emtia yatırımcısı ve analist Peter Brandt, yakın tarihli bir tweet’te, Bitcoin‘in dört saatlik grafiğinde oluşan tehditkar baş-omuz modelinin başarısızlığa uğrayabileceğini yazıyor. Bugün erken saatlerde Bitcoin, 15 Ekim’den bu yana en düşük seviyesi olan 58.000 $’a düştü. Ani düşüş, fiyatın yeniden ayı piyasalarına döneceği endişelerini de tetikledi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bitcoin (BTC) gördüğü 67.000 dolar zirvesinden %13,3 geri çekildi. Yazı hazırlandığı sırada Bitcoin (BTC), Binance borsasında 58.300 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. Dip seviye olarak tam 58.000 doları gören fiyat şimdilik bu bölgede tutunuyor. Dört saatlik grafikte MACD ve RSI satış baskısını gözler önüne seriyor.

Peter Brandt Yorumluyor!

Peter tarafından bugün Bitcoin (BTC) hakkında önemli bir yorum yapıldı. Fiyatın 63.000 dolarlık direnç üzerinde tutunamamasıyla oluşan baş-omuz yatırımcıları heyecanlandırıyor. Fakat Peter Brandt tarafından yapılan açıklama biraz rahatlatıcı olabilir.

“Baş ve omuz modeli her zaman beklenen hedefe ve ötesine doğru ayı yönelimini tetiklemez. Bu modelin başarısız olması yukarı yönlü hareketi destekler. Fakat daha büyük bir tıkanıklığa da dönüşebilir”.

Yani Bitcoin (BTC) boğalarının halen şansı var, fiyatı temelde tetikleyen çok fazla gelişme oldu. Gelişen FOMO’nun Bitcoin (BTC)’i hızlı bir yükselişe ittiği aşikar ancak tanınmış analistler yıl sonu için belirlediği altı haneli Bitcoin hedeflerini korumaya devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar