Reklam

Bitcoin (BTC) Balinalarının Yeni Fiyat Hedefi Belli Oldu

Balinalar hala yüklü BTC alımı yapıyor.
14:38
29 Aralık 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 2020 yılının son aylarında dikkate değer bir yükseliş elde etti ve 25.000 dolar seviyesini destek haline getirdi. Bitcoin’in kısa süre önce 28.000 dolara kadar çıktığı biliniyor ancak son günlerdeki düzetlme bazı kripto para yatırımcılarının kafasını karıştırabilir.

Bitcoin Fiyatı İçin Kısa Düzeltme

Analistler ve bazı anonim balinalar ise Bitcoin fiyatının yükselişinin bu noktada durmayacağını ve yükselişin bir süre daha devam edeceğini vurgulamakta. Balinaların bundan sonraki Bitcoin fiyat hedefinin ise 36.000 dolar olduğu iddia ediliyor. Blockchain verilerine göre Bitcoin balinaları yani en az 1.000 BTC sahibi olan cüzdanlar, yüksek fiyatlara rağmen agresif bir şekilde alım yapmayı sürdürüyor.

bitcoin

Santiment tarafından aktarılan bilgilere göre Noel tarihinden itibaren 48 saatlik süre dilimi içerisinde 1.000 veya daha fazla Bitcoin sahibi olan cüzdanlar Bitcoin’in toplam arzının önemli bir kısmına sahip. Balinaların saatlik olarak ise 64 milyon dolara tekabül edecek miktarda BTC alımı yapmaya devam etikleri belirtiliyor.

“Balinalar Hala BTC Alıyor”

Kripto para veri analiz şirketi CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju ise konu hakkında yaptığı açıklamada balinaların alım yaptıklarını ancak satmadıklarını belirtti. Bitcoin balinalarının borsalardan alım yapıp cüzdanlara fon aktardıklarını belirten Ju, bu boğa piyasasının tamamen kurumsal yatırımcı sayesinde gerçekleştiğini ifade etti. Balinaların cüzdanlarının daha fazla kabardığına dikkat çeken tecrübeli isim, şu anki düzeltmenin geçici olduğun adeğindi.

Bitcoin opsiyon piyasasındaki alımlara göre ise balinalar 30.000 dolar fiyatına rağmen alım yapıyor. Bitcoin opsiyon borsalarında an itibarıyla 1 BTC fiyatı 30.000 dolar seviyelerine çıktı ancak balinaların 36.000 dolarlık opsiyon fiyatına kadar pozisyon sahibi oldukları görülmekte.

BTC Almak Riskli mi?

Bazı yatırımcılar bu seviyelerden Bitcoin alımını oldukça riskli olarak nitelendirse de balinaların devamlı olarak almaya devam edecekleri görülmekte. Uzmanların 2021 yılı için 100.000 dolar gibi tahminlerde bulunmaları ise balinaların hiç durmadan alım yapmaları ile mümkün olabilir.

Bu esnada altcoinler ise BTC’nin kısa vadeli düşüşünden çok sert bir şekilde etkilenmekte. BTC zirve noktasından sadece 1.500 dolar geride olsa da XRP gibi önde gelen altcoinlerin çakılmaya devam ettiği görülüyor. XRP bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,18 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar