Reklam

Bitcoin (BTC) Balinaları Mega Boğa Koşusuna Hazırlanıyor!

Veriler Bitcoin'de (BTC) mega boğa koşusunu işaret ediyor.
11:20
4 Kasım 2021
Bitcoin (BTC) Balinaları Mega Boğa Koşusuna Hazırlanıyor!
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın en büyük kripto para birimi geçtiğimiz hafta boyunca 62 bin dolar ile 63 bin dolar arasında konsolide oldu. Bu verilere göre lider kripto para birimi Bitcoin yeni bir ralli başlatabilir. Ayrıca, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ilk Bitcoin vadeli ETF‘sinin piyasaya sürülmesinden sonra Bitcoin hakkında birçok kurumsal ve düzenleyici konuşma duyuyoruz.

Bitcoin Yeni Bir Ralli Başlatabilir

Glassnode‘dan alınan verilere göre, Bitcoin yatırımcıları, BTC tedariklerini güçlü bir şekilde elinde tutuyor. Bitcoin için likit olmayan arz 14,52 milyon ile rekor seviyeye ulaştı.

Son Chainlaysis raporuna göre, Bitcoin balinaları geçtiğimiz hafta toplamda 142.000 BTC satın aldı. Rapor ayrıca, 1.000 BTC‘nin üzerinde Bitcoin’e sahip balina adreslerinin 2021’deki en yüksek arzı elinde tuttuğunu belirtiyor.

Yukarıdaki grafikte görebileceğimiz gibi, balinalar Şubat ayının başlarında 185.000 BTC‘ye sahipti ancak BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyeleri civarında olduğu Mayıs döneminde balinalar Bitcoin varlıklarının bir kısmını sattı. Ancak Ekim ayının son haftasında, BTC balinaları toplam varlıkları 200.000’in üzerine çıkaran şaşırtıcı bir alım daha gerçekleştirdi ve 142.000 BTC daha satın aldı.

Ayrıca, Bitcoin cüzdan adres etkinliğinde de geçtiğimiz hafta artış yaşandı. Öyle ki son beş gün içinde, Bitcoin blok zinciri ağında 1 milyondan fazla aktif adres etkileşime girdi.

İki ABD Kongre Üyesi Spot Bitcoin ETF’yi Savunuyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘nun (SEC) Bitcoin Vadeli İşlemler ETF‘si konusunda biraz rahat olması gibi, spot Bitcoin ETF’ye olan talep de artıyor. İlginç bir şekilde, bu sefer iki ABD Kongre Üyesi, Tom Emmer (MN-06) ve Darren Soto (FL-09), SEC başkanı Gary Gensler’e aynı talepte bulunan mektuplar gönderdi.

SEC‘e gönderilen mektupta kongre üyeleri şunları yazdı:

“Türev sözleşmelerine dayalı bir ETF’de alım satıma izin vermekte rahatsanız, spot Bitcoin’e dayalı ETF’lerde alım satımın başlamasına izin vermekte eşit veya daha fazla neden rahat olmadığınızı sorguluyoruz. Bitcoin spot ETF’leri doğrudan varlığa dayalıdır ve bu da doğası gereği yatırımcılar için daha fazla koruma sağlar.”

Son zamanlarda milletvekillerinden gelen spot Bitcoin ETF talebi, onay sürecini hızlandırabilir. Tıpkı Bitcoin gibi, Ethereum Vadeli İşlemleri ETF’ye olan talep de artıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar