Bitcoin (BTC) Aylık Kapanışı Rekorda Yapabilecek Mi? Kasım Ayı Beklentileri!

Özet

  • PlanB bu sefer yanılacak mı? Bitcoin (BTC) için kritik saatler!
23:19
31 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kritik kapanışa saatler kala Bitcoin (BTC) 60.000 dolar testlerine devam ediyor. Fiyatın 60.000 dolar ve üzerinde aylık kapanışı yapması önemli ancak kısa vadede FED toplantısı fiyatı baskılıyor. Yine pek tatsız bir hafta sonu yaşadık, hacim zayıf ancak fiyat kritik bölgeyi tutmaya devam ediyor.

Bitcoin (BTC) Aylık Kapanışı

Bitcoin (BTC), kritik aylık kapanışa birkaç saat kala 31 Ekim’de 60.000 dolarlık yeni destek testlerini gerçekleştirdi. PlanB, Haziran ayında yayınladığı tahminde Bitcoin (BTC)’in Ekim kapanışını 63.000 dolar olarak tahmin etmişti. Ay içinde bu fiyatın 4 bin dolar üzerine bile çıkıldı ancak Kasım 1’e yaklaştıkça fiyatın gevşediğine şahit olduk.

Stoktan akış modelinin babası olan PlanB Ağustos ve Eylül için sırasıyla 47.000 ve 43.000 dolarlık kapanışları doğru tahmin etti. Ekim için tahmini pek nokta atışı çalışacak gibi görünmüyor ancak 60.000 doların üzerinde kapanış onun fiyat iddiasını haklı çıkarabilir.

Popüler analist TechDev önümüzdeki ay beklentileri için aylık kapanışa işaret ediyor. Kapanışa kısa süre kala ani bir şekilde fiyatın 63.000 doların üzerine çıkması pek de şaşırtıcı olmayabilir.

Bitcoin (BTC)

Fiyat 52.800 dolar altında kapanış yapmadığı sürece yükseliş için umutlar devam edecek. Daha da önemlisi uzun süredir 58.000 bölgesi yani güncel yükseliş kanalı korunuyor.

Amerikalı düzenleyicilerin stablecoinlerle alakalı alacakları pozisyon kritik öneme sahip ve son yapılan açıklamalar özellikle Bitcoin (BTC) fiyatının yükselişini dizginlemiş gibi görünüyor. Yıllardır beklenen Bitcoin ETF onayı bu ay geldi, beklendiği şekilde fiyat için iyi bir katalizör oldu. Şimdi sırada daha fazla kurumsal yatırımcının ETF veya farklı ürünlerle kripto paralara maruz kalması gerekiyor. Belki de Tesla, MicroStrategy gibi büyük yatırımcıların yıllık kar verilerini açıklaması buna yardımcı olabilir. Birçok şirket kurumsal olarak kripto paralara yatırım yapmak istese de düzenleyici karmaşadan dolayı geride kalmayı tercih ediyor.

Salı ve Çarşamba günü fiyat ekstra baskı görecek ancak Powell açıklamalarından sonra çok büyük bir sürpriz olmazsa yukarı yönlü hareket için fiyat kendini özgür hissedecektir. Üstelik ayın ortasında gelecek Taproot güncellemesi de Bitcoin (BTC)’in daha fazla ilgi çekmesini sağlayabilir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI