X


Bitcoin (BTC) Ağında Son Noktaya Gelindi!

Bitcoin ağı 2017 yılından sonra tıkanma noktasına geldi.
15:37
28 Ekim 2020

Bitcoin (BTC) fiyatı yükselmeye devam ettikçe ağdaki işlemlerin sayısı da artıyor ve 2017 yılındaki boğa dönemine benzer bir süreç yaşanıyor. Blockchain.com tarafından aktarılan bilgilere bakıldığında Bitcoin ağında onaylanmayan yani Mempool üzerindeki işlemlerin sayısı 2017 yılından beri görülmeyen seviyelere yükseldi.

Lider kripto para birimi o tarihlerde 20.000 dolara kadar yükselmiş ve tarihi bir rekor kırmıştı. Şu an için ise ağın 13.700 dolar seviyelerinde tıkanıp kalması kesinlikle tehlike anlamına gelmekte. Blockchain.com verilerine göre 2017 yılının Aralık ayında Mempool’da bekleyen işlemlerin toplam sayısı 180.000’e yaklaşmıştı.

Bitcoin Ağında 2017 İzleri

27 Ekim tarihinde ise onaylanmayan Bitcoin işlemlerinin sayısı 100.000’i geçti. Bu hala tüm zamanların rekor seviyesinden bir hayli uzak olsa da onaylanmayan işlemlerin ağdaki yükselişi de engelleyeceği tahmin edilmekte. Aslında neredeyse her Bitcoin fiyat artışında benzer işlemler görülmekte. Bunun temel sebebi de insanların borsaların yanı sıra kendi cüzdanlarını kullanmaları ve bu sebeple yeni işlemlere imza atmaları.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Lider kripto para birimi genellikle yatırım aracı olarak kullanılıyor ve ağdaki işlemlerin arttığı dönemler çoğunlukla fiyat artışına denk gelmekte. Bu da insanların borsalara olan güvenini yavaş yavaş kaybettiğini destekliyor. Bunun yanı sıra Bitcoin madencilerinin ağdan el çekmesi de artan işlemlerin bir sebebi.

Bitcoin

Bitcoin hashrate’i yakın zamanda 151.1 EH/s oranından 116.3 EH/s oranına kadar geriledi ve ağda biriken Bitcoin işlemlerinin bir sebebi de kesinlikle bu. Bitcoin fiyatının yaşadığı düzeltme de kesinlikle bununla ilgili olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar