X


Bitcoin (BTC), 48.000 Doların Üzerinde! (Güncel Piyasa Analizi)

Genel itibariyle alışıldığı üzere bir hafta sonunda daha düşük işlem hacimleri kayda geçiyor. Bitcoin, şimdilik 48.000 doların üzerinde tutunmayı başarıyor, altcoinlerin çoğunda düşük oranda geri çekilmeler yaşanıyor.
12:00
19 Eylül 2021

Bitcoin şu son bir hafta içinde ilk kez 49.000 dolara yaklaştı, ancak bu seviyeyi aşamadı ve 48.000 dolar seviyelerine geri çekilme yaptı. Bir günde %4 civarı bir yükseliş kaydederek 160 doların üstüne çıkan Solana hariç, piyasanın geneli ufak ta olsa düşüşler kaydetti.

Bitcoin 48.000 Doları Koruyor

Bitcoin’in 1.500 dolarlık bir artış kaydettiği ve hemen ardından dakikalar içinde 3.000 dolarlık bir düşüş yaşadığı volatil bir hafta başlangıcından sonra, lider kripto para BTC istikrarlı bir şekilde yukarı yönlü fiyat hareketleri yapmaya başladı. Yalnızca birkaç gün içinde BTC, Pazartesi günü kaydettiği en düşük fiyat seviyesi olan 43.000 dolardan bir atak yaptı ve 5.000 dolardan fazla bir değer artışı yaşadı. Kısa süreli bir geri çekilmeden sonra, alıcılar bir kez daha hızlandı ve BTC’ye yukarı yönlü fiyat hareketleri yaptırmaya başladı. Bu sefer Bitcoin istikrarlı bir şekilde 48.000 doların üzerine çıktı ve kısa süreliğine de olsa günlük en yüksek seviyesi olan 48.900 dolar fiyat seviyesini anlık olarak gördü. Bitcoin, tam 49.000 dolar direncini test etmeye hazırlanırken durum değişti ve dirençten yediği ret onu 47.600 dolara itti. 47.600 dolara düştüğü zamandan bu yana birkaç 100 dolarlık değer artışları kaydederek şimdilik 48.000 dolar fiyat seviyesinin üzerinde tutunmayı başarıyor. Ayrıca veriler, piyasada genel itibariyle olduğu gibi bu hafta sonunda da hafta içine kıyasla daha düşük işlem hacimleri yaşandığını gösteriyor.

Solana 160 Doları Geri Aldı

Çoğu altcoin, dünden beri piyasanın liderlerini takip ederek ufak tefek düşüşler kaydediyor. Piyasa değeri bakımından ikinci en büyük kripto para olan Ethereum (ETH), 3.500 dolar fiyat seviyesinde tutunamadı ve 3.450 dolar seviyesine %1 civarında ufak bir düzeltme yaptı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Cardano (ADA), Binance Coin (BNB), Ripple (XRP), Polkadot (DOT), Dogecoin (DOGE) ve Chainlink (LINK) de son 24 saatlik zaman diliminde bir miktar değer kayıpları yaşadı. Son zamanlarda fiyatta rekor üstüne rekor kıran Avalanche (AVAX) ise ufak bir geri çekilme yapmasına rağmen hala 72 dolar fiyat seviyesinin üzerinde işlem görüyor.

Son 24 saat içinde kripto para ekosisteminin piyasa değeri de 2.15 trilyon dolar civarında nispeten stabil kaldı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olması dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar