X


Bitcoin Benzeri Görülmemiş Bir Krizle Karşı Karşıya Kalırsa Nasıl Önlem Alabilirsiniz?

11:00
1 Ekim 2021

Küresel piyasalar son haftalarda düşüyor ve Bitcoin en büyük darbeyi alan varlıklardan biri. Bitcoin fiyatı Eylül ayında %15 düştü ve önemli bir direnç olan 45.000 dolara doğru toparlanma belirtisi göstermiyor. Bitcoin şu anda 21 haftalık üstel hareketli ortalamasının altında işlem görüyor ve bu birçok kişi tarafından ayı piyasası yorumlarının yapılmasına sebep oluyor. Ama görünüşe göre yatırımcıların endişelenmesi gereken birden fazla durum var.

Kripto Para Borsaları

Düzenleme, kripto para birimlerinin en büyük düşmanlarından biri ve bu ay birçok ülke düzenlemelerini sıkılaştırma yönünde adımlar attı.

Çin Halk Bankası, geçen Cuma günü tüm kripto para işlemlerinin yasa dışı olduğunu ve “varlıkların güvenliğini ciddi şekilde tehlikeye attığını” yineledi. Amerika Birleşik Devletleri ile birlikte Çin, dünyanın en büyük kripto para piyasasıdır ve Çin’den gelen herhangi bir kötü haber, Bitcoin piyasasında bir depreme neden olabilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Hükümetin baskısı altında Çin merkezli kripto borsası Huobi, Çinli kullanıcıların 31 Aralık 2021’in sonunda platformu kullanamayacaklarını açıkladı. Huobi tokeni, duyurunun ardından %38’lik bir düşüş gördü.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, Pazartesi günü yaptığı açıklamada Singapurlu kullanıcıların, yerel düzenlemelere uyulması amacıyla kripto para birimi satın almasını ve işlemlerini yapmasını yasaklayacağını duyurdu. Binance, önce Almanya, sonra Birleşik Krallık ve şimdi de Singapur olmak üzere giderek daha fazla ülkenin direnişiyle karşı karşıya. Hong Kong, İtalya ve Japonya da Binance’i incelemeye alarak bu gruba katılıyor. Barclays, Nationwide, HSBC ve Santander gibi bankalar da Binance’i listeden çıkardı.

Bu yıl, benimsenmenin ve düzenleyici odaklanmanın arttığı bir yıl oldu. Binance’in başına gelenler yakında diğer borsaların veya kriptoyla ilgili şirketlerin de başına gelebilir. Yatırımcılar korkmamalı ancak Bitcoin’in oldukça değişken bir varlık olduğunu ve bazı büyük fiyat düşüşlerine hazırlıklı olmaları gerektiğini de unutmamalı.

Bitcoin 30.000 Dolara Mı Düşecek?

Alıcılar 45.000 doları desteğe geri çevirmeye çalışıyorlar ancak başarılı olamıyorlar. Bitcoin birkaç kez 40.000 doların altına düştü ve şu anda 42.000-44.000 dolar gibi dar bir aralıkta işlem görüyor. 45.000 doların altında ne kadar uzun kalırsa, gücünün tükenmesi o kadar olasıdır.

Piyasa analisti Nunya Bizniz, Bitcoin’in şu anda kritik bir seviyede olduğuna dikkat çekti. Tarihte 19. kez 21 haftalık üstel hareketli ortalamasının altında işlem görüyor. Bu gösterge en son Mayıs 2021’de yanıp söndüğünde, Bitcoin fiyatı 30.000 doların altına düştü.

20 günlük EMA aşağı düşüyor ve göreceli güç endeksi orta noktanın oldukça altında. Şimdi 100 günlük basit hareketli ortalama (41.078 dolar) izlenmesi gereken kritik bir seviye: Ayılar Bitcoin’i bunun altına çekmeyi başarırsa, büyük bir satış gerçekleşebilir ve Bitcoin fiyatını 37.332 dolara, ardından da 30.000 dolara itebilir.

Risk Nasıl Kazanca Dönüştürülür?

Bitcoin’in düşmesi korkutucu ama volatil bir varlıkla işlem yaparken bu gibi durumların yaşanbilediği ifade ediliyor. Peki, bu durum nasıl fırsata dönüştürülür? Vadeli işlem ile Bitcoin fiyatı düştüğünde aslında kar elde edebilirsiniz.

Bitcoin’in fiyat düşüşünden nasıl faydalanabileceğimizi görelim:

Bitcoin 40.000 dolardan işlem görürken kısa bir sözleşme açmak için 0.1 BTC kullandığımızı varsayalım. 100x kaldıraç ile 0.1 BTC’nin 10 BTC değerinde bir sözleşme açabileceğini unutmamak gerekiyor.

Bitcoin fiyatı 35.000 dolara düşerse: Kâr (40.000$ – 35.000$) * 10 BTC/35.000$ *%100 = 1.43 BTC olacaktır.

Peki ya fiyat 30.000$’a düşerse? Kâr (40.000$ – 30.000$) * 10 BTC/30.000$ *%100 = 3.33 BTC olacaktır.

Vadeli işlemlerle ilgileniyorsanız, Bexplus sizin için doğru yer olabilir. Bexplus, BTC, ETH, ADA, DOGE ve XRP vadeli işlem sözleşmelerinde 100 kat kaldıraç sunar. Merkezi Hong Kong’da bulunan Bexplus, ABD, Japonya, Kore ve İran dahil olmak üzere 200’den fazla ülke/bölgeden 800 binin üzerinde yatırımcı tarafından güvenilir olarak nitelendiriliyor. Ayrıca platformda KYC yok, depozito ücreti yok, yatırımcılar 7/24 müşteri desteği de dahil olmak üzere önemli hizmetleri alabilirler.

Bexplus’ta İşlem Yapmanın Faydaları

  • KYC Yok, Bilgi Sızıntısı Yok

Kayıt yalnızca e-posta onayını gerektiriyor ve yalnızca birkaç dakika sürüyor. Kaydolduktan sonra kullanıcılara, gerçek bir işlem hesabı ve pratik yapmak için 10 BTC’lik bir demo hesabı sunuluyor.

  • Para Yatırma Ücreti Yok ve Hızlı Para Çekme 

Platformda depozito ücreti bulunmuyor, depozitonuzu 0.001 BTC’den başlatabilirsiniz. Depozitonuzu geri çekmek için yalnızca talebi göndermeniz ve e-posta ile onaylamanız gerekiyor. Para çekme işlemleri 7/24 olup, mesai saatleri içinde 1 saate kadar uzayabilir.

  • Mobil Uygulama

Bitcoin günün her saatinde işlem yaparken yatırımalar da sürekli gerçekleşiyor. Bexplus uygulaması, hesabınızı daha iyi yönetmenize yardımcı olur. 7/24 bildirim ile piyasadan haberdar olabilirsiniz. Tüm verilere ve varlıklara masaüstü bilgisayarlar, cep telefonları ve tabletler dahil olmak üzere her türlü cihaz üzerinden erişilebilir. Bexplus APP’yi Google Play veya Apple Store‘dan indirebilirsiniz.

  • Yıllık %21’e Varan Faizli Cüzdan

Fiyatlar yükselir, fiyatlar düşer, ancak Bexplus BTC cüzdanı varlıklarınızı korumak ve artırmak için hizmet verdiğini ifade ediyor. Sürekli değişen kripto pazarında biraz dinlenmek isterseniz Bexplus faiz cüzdanını kullanabilirsiniz. Bu cüzdan yıllık %21 faiz sağlar. Yani 1 BTC yatırırsanız, bir yıl sonra 1.2BTC alırsınız.

  • %100 Bonus İmkanı

Kullanıcılar, Bexplus’taki her para yatırma işlemi için %100 para yatırma bonusu alabilirler. 1 BTC yatırırsanız, hesabınıza 2 BTC yatırılır ve bonus ile elde edilen karlar çekilebilir.

Kayıt olmak, %100 bonus ve %10 ücret indirimi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. CoinTürk, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. CoinTürk, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar