Bitcoin ATM sayısı 200’ü geçti

15:43
25 Ağustos 2014
Okuma Süresi: < 1 Dakika

2013 yılının ikinci yarısından itibaren bugüne kadar sürekli olarak Bitcoin AMT’leriyle ilgili haberler okuyoruz. ATM endüstrisinin gelişmeye ve duyulmaya başlaması ise 2013 yılı sonlarına dayanıyor. Kasım 2013’te bilindiği gibi Bitcoin 1000 doları aşmış ve çok büyük kitlelerce tanınır hale gelmişti. ATM endüstrisinde ise bu tarihten itibaren büyük sıçrayışlar gerçekleşmişti. Bu ilerleme ile birlikte bir çok şirket bu konudaki çalışmalarını hala sürdürüyor. Bitcoin ATM Map’ten alınan bilgilere göre, şu an itibariyle 15 imalatçı tarafından hazırlanmış 6 kıtaya yayılmış tam 202 Bitcoin ATM’si bulunuyor.

Bundan sadece 3 ay önce yaptığımız haberde dünya genelinde 50 kadar ATM cihazı bulunuyordu. 3 aylık kısa bir sürede bu rakamın 3 katı artarak 200’lere ulaşması Bitcoin eko sisteminin gelişme hızına da güzel bir örnek.

Bankaların ATM’leri dışında yeni bir sektörün de doğuşuna neden olan Bitcoin ATM’leri, coinatmradar.com adresinden güncel olarak konum bilgileriyle birlikte görülebilir. Özellikleri değişmekle birlikte tüm ATM’lerde Bitcoin alış ve satış işlemleri yapılıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar