Bitcoin 300 doların altına düştü

15:23
5 Ekim 2014
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Geçtiğimiz dört ay boyunca süregelen düşüş, son günlerde iyice hızını arttırarak devam ediyor. 2014 Nisan ayında yılın en düşük değeri yaklaşık 360 dolar ile yaşanmıştı. Şimdi ise rekor bir seviyede düşüş gerçekleşerek, ilk defa 300 doların altında işlem yapıldı. Bitcoin için yapay bir panik havası yaratıldı mı, yoksa gerçek değerine mi dönüyor? Bunu önümüzdeki günlerde net bir şekilde göreceğiz.

Küresel anlamda yatırımcılar bir çok farklı fikir veya stratejiyle yatırımlarına yön veriyorlar. Bazı yatırımcılar 100 dolara hatta 10 dolara bile düşse satmayacağını ifade ederken, bazıları ise elinden çıkarmak için, 200 ve 250 dolar gibi değerleri taban fiyat olarak belirlemiş durumda. Düşüşün devam etmesinden de anlaşılacağı gibi çok sayıda kullanıcı ise, zaten Bitcoin’lerini ellerinden çıkardılar.

Durum şu an için tahmin edilmesi zor ve biraz karışık görünse de, şunu net bir şekilde belirtelim; Bitcoin şu an, tüm yatırım araçlarının bir dönem geçtiği süreçten  geçiyor.

Yatırımcılar için bu dönem, kar ya da zarar, hangi yöne gidileceğini belirleyecek bir kırılma noktası, eğer düşüş devam etmez ise 300 civarlarından alanlar kısa ve orta vadede yüksek kazanç sağlayabilir. 400, 500 veya daha fazla bir maliyetle Bitcoin almış olanlar için ise, bu dönem tam bir sinir harbi şeklinde geçecektir. Her zaman dediğimiz gibi sabırlı olmak bu işte anahtar noktadır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar