X

Birleşme Yaklaşırken Ethereum’da Bu Veriler Artış Gösteriyor!

Ethereum 2.0 birleşmesi yaklaşırken, stake oranlarının arttığı dikkatlerden kaçmadı. Uzmanlar ise bu artış durumnu yorumladılar.
01:30
1 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

ETH 2.0’daki mevduatlar 30 Haziran’da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu, en büyük altcoinin 3AC tasfiyesi ışığında bir darbe almasından sonra yaşanıyor. ETH kritik seviyelere yaklaşırken, yatırımcılar Ethereum (ETH) buradan nereye gideceklerini soruyorlar?

Burada Mola Yok

Ethereum, başlangıcından bu yana en hararetli aylardan birini yaşadı. Hala Terra çöküşünün yaraları tazeyken, Haziran’daki 3AC çöküşünün sonuçlarına katlanmak zorunda kaldı. Kripto para, uçurumun kenarında gezmeye devam ederken, beklenen birleşme yatırımcılara umut veriyor.

Bununla birlikte, uzmanlar tarafından gelen raporlara göre, ETH 2.0 mevduatlarındaki toplam değer, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 12.976.933 ETH‘ye ulaştı. Birleşmeye yaklaştıkça, yatırımcılar artıyor ve varlıklarını stake sözleşmelerine yatırmaya devam ediyorlar.

ETH’ye şimdi ne olacak?

ETH 2.0’a artan ilgiye rağmen, yerel ETH piyasa oynaklığı arasında mücadele etmeye devam ediyor. ETH, 29 Haziran’dan bu yana %5,25’lik bir düşüş yaşadı. Yazının yazıldığı sırada 1.100 dolar seviyesini tutmak için mücadele ediyor ve 1.063 dolardan işlem görüyor, ETH’nin son düşüşü 3AC’nin iflas haberlerinin ardından geldi.

Düşüşün ortasında, haziranda yaşanan sıkıntı sırasında birikim yapanların hareketleri de bir anda tetiklendi. Santiment verilerine göre, Ethereum balina adreslerinin, 7 Haziran’dan bu yana çantalarına %1.1 ekledikleri dikkatlerden kaçmadı.

Bu dönemde, ETH fiyatı %39 düştü ve bu da yatırımcılar için “dipten satın alma” için büyük bir fırsat oldu. Tarihsel kanıtlar, bu katman grubunun gelecekteki fiyat hareketinde büyük role sahip olduğuna işaret ediyor.

Ayrıca, uzmanlar metriklerin davranışlarını gözlemleyerek yatırımcıların hareketleri hakkında fikir sahibi olabiliyor. Yaptıkları açıklamalarda Ethereum ağındaki hacmin son zamanlarda azaldığını vurguladılar.

Bahsedilen balina hareketi de Haziran ortasında en yüksek seviyesindeydi ve son birkaç günde yavaşladı. Ethereum’un sosyal hakimiyeti de Haziran ayında düşük bir noktada dalgalandı..

ETH 2.0, birikiminin hız kazanmasıyla bir hareketlenme de olabilir. Ancak düşen bir fiyat ve düşen metrikler şu anda Ethereum için garip bir durum yaratıyor. Peki Ethereum buradan nereye gidiyor? Yapılan açıklamaya göre sabırlı olmalı ve piyasayı izlemeliyiz.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar