Reklam

Bireysel Yatırımcılar NFT’lere Akın Ediyor! NFT Aramaları Yeni Rekor Kırdı

NFT ve NFT Satın Al Google aramalarının sayısı yeni zirvelere ulaştı.
12:30
15 Kasım 2021
Bireysel Yatırımcılar NFT'lere Akın Ediyor! NFT Aramaları Yeni Rekor Kırdı
Okuma Süresi: 2 Dakika

NFT ve NFT Satın Al Google aramalarının sayısı yeni zirvelere ulaştı. Google aramalarındaki bu artış bireysel yatırımcıların NFT‘lere ilgisinin arttığına işaret ediyor.

Google’da NFT Aramaları Arttı

Dünyanın en büyük arama motoru Google aramalarının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını gösteren en son verilerle, değiştirilemez token (NFT) sektörünün büyümesi devam ediyor.

Aynı zamanda, önde gelen NFT pazarı olan OpenSea‘deki ticaret hacmi, birkaç haftalık düşüşün ardından büyük bir artış gördü.

BTC, ETH, SOL, BNB, vb. gibi büyük fiyat kayıtlarının yanı sıra gelişmiş kurumsal ve ana akım benimsemenin yanı sıra 2021, NFT’lerin çıkış yılı olarak tarihe geçecek.

Değiştirilemez token’lar (NFT’ler) ilk kez bu yıl ortaya çıkmasa da, müzisyenler ve sporculardan yatırımcılara ve hatta politikacılara kadar her tür endüstriden insanların ve şirketlerin dikkatini çekmeyi başardılar.

Ünlü kişilerin hayranlarla ilişkilerini güçlendirmelerine izin verme yeteneği, bireysel yatırımcılar da dahil olmak üzere NFT alanına sayısız yeni katılımcı getirdi.

Bu anlatı, genellikle bireysel yatırımcıların davranışlarının iyi bir göstergesi olan Google trendleri tarafından daha fazla onay aldı.

Dünyanın en büyük arama motorundaki “NFT” sorgularının sayısı, Ağustos sonu ve Eylül başında, Mart ayındaki zirveyi geride bıraktı. Kısa süreli bir düşüşün ardından, Ekim ayında aramalar tekrar artmaya başladı ve şimdi yeni bir rekora imza attı.

Öte yandan “NFT satın al” aramalarındaki durum da “NFT” aramalarını takip etti ve yeni bir zirveye ulaştı.

OpenSea’nin İşlem Hacmi

OpenSea, tüm sektörün büyümesini oldukça belirgin bir şekilde örnekleyen önde gelen NFT alım satım platformları arasında yer alıyor. 2020’nin tamamı için toplam işlem hacmi sadece 21 milyon iken, metrik bu yıl Nisan ayına kadar 1 milyar dolara fırladı ve Kasım ayının başlarında 10 milyar dolara ulaştı.

DuneAnalytics’e göre günlük zirvesi 29 Ağustos’ta 300 milyon dolardan fazla geldi. Ancak o zamandan beri, ticaret hacmi birkaç ani ve kısa yükselişin yanı sıra kademeli olarak düşüş gösterdi.

Hafta sonu işlem hacmi 50 milyon doların altından 100 milyon doların üzerine yükseldi. Bunun başlıca nedeni ise, bir günde yaklaşık %1.000 artan Bored Ape Yacht Club NFT‘lerinin satış hacimlerindeki artıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar