reklamı kapat
  • BTC  :  34.249,85 ₺
  • ETH  :  2.119,08 ₺
  • BCH  :  3.961,31 ₺
  • XRP  :  2,56 ₺
  • BTC 34.249,85
  • ETH 2.119,08
  • BCH 3.961,31

Birdchain ICO’su Yaklaşıyor: SMS’lerinizi Değerlendirin

11 Kasım 2017
  • Coin TürkCoin Türk
Birdchain; kullanıcılarına kullanmadıkları SMS haklarını satarak para kazanma olanağı sağlayan, blockchain temelli bir küresel merkezsiz mesajlaşma platformu olarak biliniyor. Uygulamadan kişiye (A2P) SMS hizmetlerindeki sorunlara çözüm yolları sunan platform, 18 Kasım tarihinde bir ICO başlatacak. Kullanmaya fırsat bulamadığınız ve paketleriniz kapsamında sizlere sunulan SMS haklarını değerlendirmek isteyen her kullanıcı, bu ICO’ya katılarak bunu gerçekleştirebilir.

Uygulamadan kişiye (A2P) SMS sektörü 2015 yılında 57,3 milyar dolar değerine ulaştı ve bu rakamın 2024 yılına kadar 83 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Oldukça geniş çapta kullanıcısı olan bu piyasada, bazen birtakım sorun ve aksaklıklar meydana gelebiliyor. Blockchain teknolojisinin olanaklarından faydalanan Birdchain, sektördeki 10 yılı aşan tecrübesini de kullanarak dev sektördeki bu aksaklıklara özgün çözüm yolları getirmeyi amaçlıyor.

Birdchain küresel merkezsiz anlık mesajlaşma uygulaması nasıl çalışır?

Ürün ya da hizmetlerini desteklemek için A2P SMS hizmetlerini kullanmak isteyen işletmelerin, bu hizmetlere oldukça fazla para ödüyor olmaları milyarlarca dolarlık SMS hizmeti sektöründe görünlen sorunlardan yalnızca birisi diyebiliriz. BirdChain sunduğu olanaklarla bu sorunların hepsine birer çözüm olanağı sunmayı vadediyor.

Aylık paketlerindeki kullanmadıkları SMS haklarını başka bir şekilde kullanmak ve aylık gelirlerine katkı yapmak isteyen insanlar, bu arzularını Birdchain platformunun imkanlarıyla gerçekleştirebilirler. Bunun için Birdchain uygulamasını indirmeleri ve onu varsayılan mesajlaşma uygulaması olarak seçmeleri yeterli oluyor. Uygulamanın ayarlar bölümünden satmak istenilen SMS miktarını belirledikten sonra kullanıcı; rutin mesajlaşmalarına uygulama üzerinden devam ederken, SMS’lerini otomatik olarak satıyor ve değerlendiriyor. Uygulama kapsamındaki cüzdanını kontrol eden kullanıcı, kazançlarını görüntüleyip yönetebiliyor.

Öte yandan adil bir şekilde fiyatlandırılmış A2P SMS hizmeti satın almak isteyen işletmeler BirdChain platformunun sunduğu imkanlarla bu isteklerini, tıpkı SMS’lerini satmak isteyen kullanıcılar gibi, yerine getirmiş oluyorlar. İşletmenin talebini değerlendiren seçkin BirdChain ekibi, Blockchain teknolojisinin avantajlarından faydalanarak daha düşük maliyet ile daha kaliteli hizmeti müşterileriyle buluşturuyor.

Özetle şirket; kullanılmayan SMS’lerini değerlendirmek isteyen kullanıcılar ile daha cazip ve kaliteli SMS hizmeti almak isteyen işletmeleri, blockchain temelli bir uygulama platformu aracılığıyla bir araya getiriyor. Uygulama; kullanıcıların SMS’lerini kullanarak işletmeler adına amaca göre şekillendirilmiş SMS’ler iletiyor. Böylece kullanıcılarına, aylık 300 dolara kadar gelir elde etme olanağı sunuyor.

Uygulamanın simülasyon modelini, platformun websitesi üzerinden indirerek detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

ICO ve yol haritası

Sektöründe on yıla yakın tecrübesi olan başarılı şirket, amaçlarına ulaşabilmek için ICO gerçekleştiriyor. Her iki tarafı da güvence altına almayı gaye edinen Müşterini Tanı (KYC) standardının uygulanacağı ICO; sektör için oldukça önem arz eden etkinlik Dünya Mobil Kongresi’nde resmi olarak başlatılacak. 18 Kasım’da başlayıp 31 Aralık’a kadar sürecek ICO’dan elde edilecek fon, platformun daha da geliştirilmesi için kullanılacak.

ICO katılımcıları yatırımları karşısında, oldukça geniş kullanım alanına sahip olan Birdchain tokenlere sahip olacaklar. Birdchain ICO’sunun üst sınırı 86.000 Ethereum ile sınırlandırıldı. Projenin gerçekleşebilmesi için gerekli olan miktar ise 9.500 Ethereum olarak bildirildi. Katılımcılar en yüksek 2000 Ethereum, en düşük ise 0,1 Ethereum değerinde Birdchain token satın alabilecekler.

ICO’da projenin gerçekleşmesi için gerekli görülen alt sınıra ulaşılmasıyla, birdchain tokenler kullanıcılara transfer edilecek. ICO esnasında Birdchain tokenler kilitlenecek. Ayrıca tüm tokenlerin satılmaması halinde kalan diğer tokenler katılımcılara, yaptıkları yatırımlar oranında paylaştırılacak.

Ayrıca on dalgadan oluşacak ICO sürecinin her dalgasında katılımcılar için büyük bonus fırsatları bulunuyor. Birinci dalgadaki katılımcılar %50 bonus şansına sahip olabilecekler. Bu oran ICO gerçekleşmeye devam ettikçe azalarak devam edecek. ICO’ya erken katılarak büyük bonus fırsatlarından faydalanabilirsiniz.

Şirket ve ICO hakkında daha detaylı bilgilere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Website – WhitepaperFacebookTwitter

 

loading...