Bir Haftada Yüzde 170 Artış Yaşayan Bloktopia (BLOK) Nedir?

Bir metaverse token’ı olan Bloktopia (BLOK) son bir aydaki büyük performansı ile yatırımcıların dikkatlerini üzerine çekti. 
13:36
26 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Metaverse ekosistemi her geçen gün biraz daha gelişiyor ve bu alanda atılan adımlar kripto para fiyatlarında da kendisini gösteriyor. Özellikle NFT’lerin gelişmesi ile birlikte metaverse daha büyük önem kazanırken bir metaverse token olarak nitelendirebileceğimiz Bloktopia da (BLOK) ciddi artışlar yaşayarak yeni rekorlara imza atıyor.

BLOK Fiyat Hareketi

BLOK token yazının kaleme alındığı an itibari ile 0.05655 dolardan işlem görüyor. Ancak çok kısa bir süre önce BLOK’un 0.05952 dolar ile yeni rekor kırdığını ifade edebiliriz. Aslında Bloktopia’nın kripto para birimi BLOK son birkaç gündür üst üste rekor tazeliyor.

Bunlara ek olarak BLOK son 1 hafta içinde yaklaşık olarak %167 değer kazanırken son 24 saat içinde de BLOK’un %60’a kadar artış yaşadığı görülüyor. Ancak Bloktopia IDO’sunda satışlar 0.00025 dolardan gerçekleşti. Dolayısıyla IDO’da alım yapan kişilerin çok daha büyük karlar elde ettikleri görülüyor.

Öte yandan BLOK’un toplam arzı 200.000.000.000 adet olacak ancak şu anda dolaşımda sadece 4.16 milyon civarında BLOK bulunuyor.

Bloktopia Nedir?

Bloktopia, bir metaverse inşa etmek için oluşturulmuş bir proje. Bloktopia, 21 milyon Bitcoin’i baz alarak 21 kattan oluşan bir gökdelen olarak da tanımlanabilir. Yapılan açıklamalara göre dünyanın en gelişmiş gerçek zamanlı 3D Oluşturma Motorunu kullanan Bloktopia, çarpıcı görselleştirmeler ve kullanıcı deneyimi oluşturmak için bu teknolojiden yararlanacak.

Öte yandan Bloktopia’da BLOK token sahipleri, Bloktopyalılar olarak nitelendirilecek ve Bloktopyalılar gayrimenkul sahipliği, reklam geliri, oyun, ağ oluşturma ve daha birçok alanda para kazanabilecek.

Bunlara ek olarak Bloktopia’da kullanıcılar, toprak sahibi olabilecekler, mülklerini alıp, satabilecek ya da kiralayabilecekler.  Ayrıca yapılan açıklamalara göre Bloktopia, kullanıcılara çeşitli yapım araçları da sağlayabilecek ve bu sayede kullanıcılar sanat eserlerini tasarlayabilecek ya da kendi etkinliklerini düzenleyebilecek.

Bloktopia da yer alan reklam alanları Adblok ismi verilen NFT sahipliği ile pasif gelir elde edilmesine olanak sağlayacak. Bunun yanında yer alan taşınmaz alanları Reblok NFT olarak satışa sunulacak ve bu alanlar gerçek hayatta olduğu gibi mağaza olarak hizmet verecek. Bu alanların NFT sini elinde bulunduran kişiler ister satarak ister kiraya vererek bu NFT lerden de gelir elde etme imkanına sahip olacak. Henüz bu NFT ler satışa sunulmadı. Satışın Blok Token ile yapılacağı göz önünde bulundurulursa elde Blok bulundurmanın ilerleyen dönemde daha da değerli olacağı düşünülebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar